AUDIENCJA GENERALNA W WATYKANIE I BŁOGOSŁAWIEŃSTWO MŁODYCH PAR U PAPIEŻA FRANCISZKA

Przyjeżdżając na ślub lub na podróż poślubną do Rzymu, Młoda Para ma jedyną okazję w swoim rodzaju, aby uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu – Audiencji Generalej w Watykanie, podczas której może uzyskać błogosławieństwo u Papieża Franciszka. Audiencje Generalne odbywają się zawsze w środy. Błogosławieństwo mogą otrzymać wszystkie Młode Pary a droga na Papieską Audiencję wcale nie jest skomplikowana.

audiencja-mlodej-pary-z-papiezem_polacy_we_wloszech

Co należy zrobić aby otrzymać Błogosławieństwo od Papieża Franciszka?

1. Zawrzeć ślub kościelny – czas przystapienia do audiencji Młodych Par wynosi do 3 miesięcy od daty ślubu.

2. Sprawdzić Kalendarz Audiencji Papieskich (link: https://www.vatican.va/various/prefettura/it/udienze_it.html ).

3. Wysłać zapytanie – jest to możliwe na dwa sposoby:

– Pierwszy: skontaktować się z Biurem Informacji dla Pielgrzymów w Rzymie (https://duszpasterstwopolakowwrzymie.com), w wiadomości e-mailowej należy podać imiona i nazwiska Nowożeńców, a także datę ślubu kościelnego i datę audiencji.

– Drugi: pobrać ze strony interentowej prefektury watykańskiej formularz zgłoszeniowy ( link: https://www.vatican.va/various/prefettura/it/biglietti_it.html ), oraz wypełnić dane Nowożeńców i od proboszcza parafii w Polsce uzyskać “nulla osta” z pieczątką parafii i podpisem proboszcza.

4. Zaplanować podróż do Rzymu i oczywiście zabrać ze sobą stroje ślubne. W Rzymie należy być co najmniej dzień wcześniej, żeby osobiście odebrać specjalne wejściówki.

5. Dzień Audiencji

Na placu Świętego Piotra dla Nowożeńców zostaje specjalnie zarezerwowany sektor, do którego należy udać się w strojach ślubnych z czasowym wyprzedzeniem.Wejściówki należy mieć zawsze przy sobie.

Po zakończeniu audiencji Młode Pary zostają przeprowadzane przez obsługę do miejsca spotkania z Papieżem.

Pamiątką ze spotkania są zdjęcia z przywitania i błogosławieństwa z Papieżem, które można zakupić na watykańskiej stronie internetowej L’Osservatore Romano (https://www.photovat.com ), w formie plików lub jako wywołane odbitki.

Przyjeżdżając na spotkanie z Papieżem w Rzymie, można fantastycznie wykorzystać podróż na realizacje poślubnej sesji plenerowej w Rzymie. Jest to wspaniała okazja do ponownego założenia sukni i garnituru ślubnego i przeżycia tego wspaniałego czasu jeszcze raz.

Wieczne Miasto jest pełne klimatycznych miejsc: znanych mniej lub bardziej zabytków po tarasy z widokiem na miasto i ogrody, które zagwarantują Wam bezcenne, wspólne wspomnienia.

Sesje w Rzymie są niewiele droższe od tych w Polsce a jeśli potrzebujecie pomocy, skontaktujcie się z nami.

Zapraszamy do Rzymu !

 

Wiecej informacji udzielamy pod e-mail: [email protected] lub [email protected]

Korespondent ds. ślubnych: Barbara Sandra Pawlukiewicz

Autorka bloga: Włoski Ślub
3 thoughts on “AUDIENCJA GENERALNA W WATYKANIE I BŁOGOSŁAWIEŃSTWO MŁODYCH PAR U PAPIEŻA FRANCISZKA

 1. Małgorzata

  A czy możliwa jest taka audiencja z błogosławieństwem dla dziecka, które np. miesiąc wcześniej przyjęło I komunię?
  Dziecko jest mojego męża, a my mamy tylko ślub cywilny, ale to w sprawie dziecka chyba nie jest ważne? Dziecko wychowywane jest po katolicku.

  Reply
  1. Polacy we Włoszech Post author

   Pani Malgorzato, dostalismy informacje, prosze napisac z zapytaniem do Preffetura Ponteficia. Z powazaniem, Redakcja.

   Reply
 2. Maria

  Czy Pary, które mają mniej niż rok stażu, ale już są więcej niż dwa miesiące po ślubie mogą liczyć na udział w takiej audiencji?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *