Konferecja w Rzymie: przedstawienie regionu kujawsko pomorskiego oraz miast Bydgoszczy i Torunia

Jest mi niezmiernie miło przedstawić miejsca niezbyt jeszcze we Włoszech znane, a mnie znane osobiście, jak Toruń, miasto moich studiów.”

Foto: Claudia Chiolle

Foto: Claudia Chiolle

Słowa ambasadora Tomasza Orłowskiego są wprowadzeniem do konferencji, w której udział wzięli przedstawiciele regionu kujawsko pomorskiego i miast Bydgoszczy i Torunia, prezentujący potencjał turystyczny okolicy, możliwy do pełnej realizacji dzięki uruchomieniu nowego połączenia lotniczego między Rzymem Fiumicino i stolicą województwa kujawsko pomorskiego – Bydgoszczą.

Słowa ambasadora podkreślają ponadto “ Połączenie to jest wynikiem dużego zainteresowania, z jakim spotkaliśmy sięw wielu miastach włoskich, zwłaszcza na południu, dotyczącego zbliżenia się Włoch i Polski.”

ambasador_orlowski_polacy_we_wloszech

Foto: Claudia Chiolle

Połączenie tego rodzaju – ciągnął ambasador – ma przed sobą dwa ważne wyzwania:

wspomaganie wymiany gospodarczej między dwoma krajami i zbliżenie się społeczeństw w celu przezwyciężenia kryzysów, które obecnie mają miejsce na arenie stosunków międzynarodowych.

Bydgoszcz to dotychczas mało znane 360-tysięczne miasto, które w ostatnim dziesięcioleciu gruntownie się zmieniło. Dzisiaj prezentuje się jako kosmopolityczne centrum, o silnych tradycjach przemysłowych, a jednocześnie otwarte na turystykę. Uruchomienie nowego połączenia jest dla miasta i regionu olbrzymią okazją.”

Linie lotnicze Mistral Air – dzięki lotnisku w Bydgoszczy, świętującemu swoją pierwszą setną rocznicę – buduje pomost, możliwy do wykorzystania przez Polaków udających się do Włoch w celach zawodowych, dla rozrywki czy pielgrzymki, jak również przez turystów i przedsiębiorców włoskich, którzy będą mieli w zasięgu ręki możliwość odkrycia regionu, bezpośrednio i łatwo dostępnie.

Dyrektor handlowy Mistral Air. Foto: Claudia Chiolle

Dyrektor handlowy Mistral Air. Foto: Claudia Chiolle

Regionu, do którego będzie można dotrzeć w okresie letnim, od dnia 16 czerwca do października, dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i czwartki, przy dogodnym rozkładzie lotów i konkurencyjnych cenach.

Przyroda, kultura, kongresy, festiwal sztuki, wydarzenia sportowe, „ i nie zapominajmy o nightlife” dodaje dyrektor handlowy Mistral Airu, Mark Camilleri.

sluchajacy_konferencji_polacy_we_wloszech

Foto: Claudia Chiolle

Bydgoszcz, przecięta rzeką Brdą, ze swoimi licznymi śluzami na kanale, wodnymi tramwajami, l opera nova i Wyspą Młyńską jest urzekającym rzecznym miastem.

Wpisane przez UNESCO na Listę Światowego Dziedzictwa miasto Toruń jest z kolei wspaniałym średniowiecznym miastem, założonym przez Krzyżaków, słynnym z faktu, że urodził się tu Kopernik.

Pierwszy krok został zrobiony, drugi należy do nas.

 

Korespondencja z Rzymu: Claudia Chiolle

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − = 15