Na Sycylię przybywa fregata polskiej Marynarki Wojennej ORP Generał Tadeusz Kościuszko

Do portu Augusta (Siracusa) na Sycylii 13 lipca 2016 w godzinach rannych zawinie fregata rakietowa polskiej Marynarki Wojennej ORP Generał Tadeusz Kościuszko.

Jednostka bojowa pływa pod polską banderą od czternastu lat. Obecnie wchodzi w skład  sił morskich NATO na Morzu Śródziemnym, które mają za zadanie monitorować napływ uchodźców do Europy przez Morze Egejskie, oraz wspierać walkę z przemytnikami ludzi u boku jednostek włoskich i greckich.

Na pokładzie okrętu znajdują się marynarze, oraz lotnicy, piloci, nawigatorzy i personel techniczny obsługujący pokładowe śmigłowce. Ogółem załoga liczy ponad 200 osób, i pozostanie na misji aż do września, po czym powróci do Gdyni.

.

.

Z inicjatywy ambasadora RP Tomasza Orłowskiego zorganizowano „dzień otwarty” na okręcie: 15 lipca w godzinach 10.00 -18.00 będzie można wejść na pokład i zwiedzić część pomieszczeń. Okręt pozostanie w porcie Augusta do 16 lipca rano. Wstęp jest wolny.

 

ORP Generał Tadeusz Kościuszko fot. gospodarkamorska.pl

ORP Generał Tadeusz Kościuszko
fot. gospodarkamorska.pl

 

Popatrzmy jak wygląda codzienne życie i praca na okręcie:
.

 

 

 
One thought on “Na Sycylię przybywa fregata polskiej Marynarki Wojennej ORP Generał Tadeusz Kościuszko

  1. Pawel

    Witam,
    Gdyby ktos mial zamiar odwiedzic ORP „Kosciuszko” w porcie Augusta ,prosze sie nie trudzic….spedzilem dzis 2 h wydzwaniajac do portu,policji ,strazy przybrzeznej….nikt nic nie wiedzial o zadnym zwiedzaniu okretu…na koniec odwiedzilem wloska marynarke,gdzie powiedziano mi ze artykul w internecie po wlosku ktory znalazlem to nie prawda…i ze NIE MA ZADNEGO ZWIEDZANIA

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *