AIPSAP na Światowych Dniach Mlodzieży w Krakowie

Po raz kolejny Stowarzyszenie AIPSAP bierze udział w tak ważnym wydarzeniu jakim są ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY w Krakowie  w dniach 24-31.07. 2016.

krakow_4_polacy_we_wloszech

Nasze Stowarzyszenie wspólpracuje z Duszpasterstwem Mlodzieżowym Archidiecezji w Salerno, Campania i Acerno, w przygotowaniach do Światowych Dni Mlodzieży. 120 młodych ludzi z Salerno i okolic weźmie udział w ŚDM, które odbędą się w Krakowie w dniach 26 – 31 lipca. Odpowiedzialny za Duszpasterstwo Mlodzieżowe, ks. Natale Scarpitta, ze wspólpracą Malgorzaty Sajkowskiej i Fabia Apicella oraz wielu innych wolontariuszy pochodzacych z całej Diecezji, organizuje ta pielgrzymkę, która rozpocznie sie 24 lipca i zakończy 1 sierpnia w Salerno.

krakow_1_polacy_we_wloszech

Pierwszym krokiem tej inicjatywy byl krótki pobyt w Krakowie na początku czerwca, podczas którego ks. Natale, Malgorzata i Fabio mogli obejrzeć miejsca, które zobaczą setki tysiące pielgrzymów z całego świata razem ze Ojcem Świetym, Papiezem Franciszkiem.

krakow_3_polacy_we_wloszech

krakow_2_polacy_we_wloszech

Młodzi ludzie z Salerno bedą mogli w ten sposób poznać piekny Kraków i jego mieszkańców. Bedą gośćmi rodzin z paraffi Najswiętszego Serca Jezusa, oraz beda mieli możliwość poznania polskiej kultury i tradycji. Życzymy wszystkim miłego pobytu w Krakowie.

 

Korespondencja z Salerno: Ewa Widak

Foto: Ewa Widak
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *