Propozycja karania więzieniem rodziców, którzy stosują dietę wegańską u dzieci

W ciągu ostatnich 18 miesiący we Włoszech aż czworo dzieci trafiło do szpitala z powodu niedożywienia, ponieważ ich rodzice stosowali w domu ścisłą dietę wegańską.

Deputowana włoskiego parlamentu, Elvira Savino z partii Forza Italia wysunęła kontrowersyjny projekt ustawy wprowadzenia karalności więzieniem rodziców, którzy skazują dzieci na dietę wegańską, czyli zabraniają im jedzenia produktów pochodzenia zwierzęcego.

Kara przewidywałaby jeden rok więzienia dla rodziców, którzy stosują dietę wegańską u dzieci, do czterech lat pozbawienia wolności, dla osób, które spowodowały stały uszczerbek na zdrowiu dzieci przez dietę wegańską i wreszcie sankcję 7 lat więzienia dla  osób winnych śmierci dziecka na skutek wprowadzenia drastycznych reguł diety wegańskiej.

Deputowana oświadczyła, że nie ma nic przeciwko weganom, jeśli tylko decydują się świadomie na wprowadzenie takiej diety w wieku dojrzałym, z własnego wyboru. Natomiast twierdzi, że absurdem jest fanatyczne pozbawianie dziecka produktów pochodzenia zwierzęcego, w tym jaj, serów i mleka, potrzebnych do zdrowego rozwoju dziecka, i to zazwyczaj bez konsultacji z lekarzami.

Dlatego też lekarze pediatrzy powinni być prawnie zobowiązani aby zgłaszać takie przypadki policji, podobnie jak w wypadku wykrycia oznak maltretowania, proponuje Savino.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

50 + = 55