Praca dla pielęgniarek i personelu „Oss” chętnych do wyjazdu z Włoch do Niemiec

Włoski dziennik ilfoglio.it donosi, że w Niemczech poszukuje się personelu w szpitalach i innych ośrodkach opieki, głównie pielęgniarek i pracowników opieki społeczno-sanitarnej.

Instytut Volkssolidarität (Vosi) w Domach opieki w Chemnitz, w Saksonii, zatrudnia już ok. tysiąca pracowników z 23 krajów i otrzymał nawet nagrodę za wzorową integrację cudzoziemców w pracy.

Zatrudnieniem pielęgniarek i personelu Oss (Operatore socio-sanitario) z Włoch zajmuje się m.in. Eurocultura, gdzie organizowane są także kursy niemieckiego w Vicenzy.

Zainteresowani kandydaci powinni posiadać odpowiednie kwalifikacje do pracy w tym sektorze, zdobyte we Włoszech lub zagranicą. Natomiast nie trzeba posiadać włoskiego czy innego konkretnego obywatelstwa.

Nie ma ograniczeń wiekowych i nie wymagana jest znajomość niemieckiego ponieważ do tego przygotowują specjalnie organizowane kursy (500 godzin, tj. 6 godzin dziennie) w Vicenzy na przełomie paździenika 2016 i lutego 2017. Następnie planowane są dwa tygodnie praktyk w Chemnitz i od 1 marca 2017 regularne zatrudnienie z możliwością dalszego szkolenia i zrobienia dodatkowych kwalifikacji.

infermiera_praca-Polacy_we-Wloszech

Więcej informacji na stronie:

www.eurocultura.it/component/k2/item/1433-lavorare-come-oss-o-infermiere-in-sassonia

www.ingermania.it/lavorare-come-oss-o-infermiere-in-sassonia/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *