11 września chrześcijanie zaproszeni do włoskich meczetów

Foad Aodi, przewodniczący Wspólnoty Arabskiej we Włoszech Movimento arabi in Italia, zapowiedział 11 września symboliczne międzyreligijne wydarzenie o nazwie „Chrześcijanie w meczecie” -#Cristianinmoschea.

Dokładnie 16 lat po tragedii na World Trade Center w Nowym Yorku i zarazem w wigilię islamskiego święta, Aodi apeluje do wszystkich muzułmanów i stowarzyszeń z Abruzzo i innych regionów aby otworzyli drzwi meczetów od godziny 17.00 do 20.00 dla chrześcijan, wyznawców innych wiar oraz niewierzących  i wzięli udział we wspólnym spotkaniu i modlitwie na znak pokoju i obalinia podziałów religijnych.

Islam to religia pokoju – oświadczył Aodi – Mówimy „nie” na terroryzm, „nie” na walkę ideologiczną pomiędzy Islamem i Zachodem.

Po wspólnej modlitwie muzułmanów w kościołach, która odbyła się 31 lipca, przyszedł czas aby taki sam test przeszły także włoskie meczety, aby sprawdzić, które z nich przyłączą się do tej inicjatywy i ilu chrześcijan nie boi się przyjść nas poznać. Następny apel będzie skierowany do synagog. – dodał Aodi, zwracając się z tą inicjatywą również do biskupów i papieża Franciszka.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 4 = 4