Produkt polski w Europie, cz.71

Kolejnym produktem znanym nie tylko w Polsce, ale również w całej Unii Europejskiej lub na świecie jest kiełbasa niemczańska.

Zdjecie pochodzi z ksiazki pt. Produkty regionalne i tradycyjne wysokiej jakosci. Ochrona w Unii Europejskiej i w Polsce

Zdjecie pochodzi z ksiazki pt. Produkty regionalne i tradycyjne wysokiej jakosci. Ochrona w Unii Europejskiej i w Polsce

 

Kiełbasa ma postać pętek z końcówkami zamkniętymi drewnianymi szpilkami. Po przekrojeniu plastry mają barwę różową z nielicznymi białymi oczkami tłuszczu i galaretką o barwie bursztynowej. Sporządza się ją z różnych gatunków mięsa, rozdrabnianych na różnej wielkosci sitkach. Konsystencję ma miekką i jedrną, a skórkę pomarszczoną. Widać przez nią ziarna pieprzu oraz kawałki mięsa. Powierzchnia kiełbasy jest sucha i czysta, a naturalna osłonka ściśle przylega do farszu. Smak charakterystyczny dla kiełbasy wędzonej drewnej olchowym, z wyraźnie wyczuwalnym zapachem czosnku i innych przypraw.

 

Wyżej cytowany fragment pochodzi z książki pt. „Produkty regionalne i tradycyjne wysokiej jakosci. Ochrona w Unii Europejskiej i w Polsce”. Za jego udostępnienie dziękujemy Polskiej Izbie Produktu Regionalnego i Lokalnego.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *