Trenord zatrudni uzbrojonych ochraniarzy w pociągach. Planowana podwyżka biletów

Trenord ma zamiar zatrudnić pracowników ochrony w pociągach aby zwiększyć bezpieczeństwo pasażerów i kontrolerów. Koszt zatrudnienia ochrony spowoduje wzrost cen biletów o 5 % już od stycznia 2017.

Wczoraj jeden z kontrolerów sprawdzających bilety pasażerów na linii S6 przy stacji Rho został zaatakowany przez 26 letniego obywatela Wybrzeża Kości Słoniowej. Afrykańczyk jadący bez biletu powinien był zapłacić lub wysiąść, ten jednak rzucił się na kontrolera popychając i kopiąc, ranił też nadbiegających policjantów ze stacji.

Asesor ds. Infrastruktury oświadczył, że ta kolejna napaść na pracowników kolei pokazuje jak pilne i konieczne jest zatrudnienie wyszkolonej ochrony w pociągach i na stacjach. Już od 15 listopada br. w wagonach pociągów na trasie Bergamo-Milano pojawią się uzbrojeni strażnicy. A prefektura organizuje specjalne kursy dla następnych pracowników ochrony kolei.

Za bezpieczeństwo trzeba będzie zapłacić, ale, jak zapewnia, asesor Lombardii, pasażerowie są gotowi zaakceptować tę minimalną podwyżkę aby tylko przemieszczać się w pełnym poczuciu bezpieczeństwa.

Korespondencja z Lombardii: Agnieszka B. Gorzkowska, autorka bloga WloskiCafe

 
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *