Seria wstrząsów sejsmicznych w Marche i Umbrii nie ustaje. Checco Zalone: „wybiegłem w piżamie z córką na rękach”

Seria trzęsień ziemi w środkowych Włoszech nadal nie ustaje. Lista wstrząsów sejsmicznych jest coraz dłuzsza. Poniżej podajemy zaledwie kilka silniejszych wstrząsów rejestrowanych powyżej 3.0 magnitudy, jednak pamiętajmy, że pomiędzy nimi kontynuują cały czas odrobinę lżejsze przesunięcia sejsmiczne.

Ziemia zadrżała silnie w sobotę 5 listopada już o godz. 00.45 w Umbrii. Wstrząs magnitudy 3.4 odnotowano ponownie w miejscowości Norcia (prov. Perugia).  O 1.42 wstrząs się powtórzył, tym razem osiągając magnitudę 3.1.

O  03.09 zatrzęsło się w Castel Sant’Angelo Sul Nera (Macerata) o sile 3.0 magnitudy. O 4.20 w Norci – magnitudy 3.1.

O godzinie 6.46 ponownie zatrzęsła się ziemia w Visso w prowincji Macerata, siła wstrząsu wynosiła 3.0 magnitudy, i o 7.46 w Pievemobigliana (Macerata).

Kolejny wstrząs zarejestrowano o godz. 09.17 w Accumoli (Rieti), tym razem już magnitudy 3.6, a o 9.25 „powtórka” o sile 3.1.

10.39  epicentrum wstrząsu o magnitudzie 3.1 odnotowano w Ussita (Macerata), i o 10.45 w Castel Sant’Angelo Sul Nera (Macerata) o sile 3.1 magnitudy.

O godzinie 12.05 odnotowano następne silne trzęsienie ziemi o magnitudzie 3.8 w miejscowości Bolognola (Macerata) i w Ussita o magnitudzie 3.4, a 10 minut potem ponowny wstrząs magnitudy 3.2

Poniżej Checco Zalone opowiada o swoim doświadczeniu na terenach dotkniętych trzęsieniem:

.

.

I jeszcze jedna dramatyczna opowieść mieszkańca z prowincji Ascoli Piceno: „Myśleliśmy, że to koniec świata”

.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *