Minister Franceschini: „Środkowe Włochy odrodzą się po trzęsieniu ziemi jak Pompeje”. Przemysłowi potentaci już inwestują

Środkowe Włochy rzucone na kolana po długotrwałych wstrząsach sejsmicznych, a jednak się nie poddają. Włoski minister kultury  i turystyki Dario Franceschini powiedział, że odbudowa środkowych Włoch dotkniętych trzęsieniem ziemi, będzie jak „odrodzenie Pompejów”.

Na tereny trzęsienia ziemi przybywaja już pierwsi poważni inwestorzy, żeby „ruszyć” lokalną gospodarkę.

tods4-wloskicafe

Fabryka Tod’s Sant’Elpidio a Mare (Fermo, Marche)

.

Najlepszym przykładem jest Diego della Valleproducent marki TOD’s i HOGAN i zarazem jeden z najbogatszych i najbardziej wpływowych ludzi we Włoszech, który zapowiedział w tych dniach budowę nowej fabryki w Arquata del Tronto, miasteczku dotkliwie zrujnowanym przez ostatnie trzęsienia ziemi. Za kilka miesięcy  fabryka będzie już działać na pełnych obrotach.  Stworzenie nowych miejsc pracy „to najlepsze lekarstwo” dla okolicznych mieszkańców, powiedział Diego della Valle.

.

Takich przykładów jest coraz więcej, m.in. nowa inwestycja produkcji  makaronu rodziny Maccari „La Pasta del Camerino” (prov. Macerata). Właściciele firmy zamierzają wręcz podwoić produkcję aby zwiększyć zatrudnienie mieszkanców.

fot. L'EMPIREO

fot. L’EMPIREO
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *