Campiglia dei Berici i niedzielne popołudnie z polskim koncertem

W spokojne niedzielne popołudnie 13 listopada o godzinie 17 w teatrze miejscowości Campiglia dei Berici niedaleko Vicenzy mieliśmy okazję wysłuchać wspaniałego koncertu pań Joanny Klisowskiej – sopranistki i Katarzyny Olgi Presiner – pianistki.

_dsc3994

Dzięki uprzejmości Konsulatu Generalnego Rzeczpospolitej Polskiej w Mediolanie oraz władzom gminy Campiglia dei Berici mogliśmy posłuchać polskich pieśni oraz utworów na fortepian. W programie znalazły się m.in.: „Śmieją się złote łany” i „Między nami nic nie było” Stanisława Niewiadomskiego, „Życzenie” i „Piosnka litewska” Fryderyka Chopina, „Lecioły Żórazie”i „Wysła burzycka” Karola Szymanowskiego, „Prząśniczka” Stanisława Moniuszki, „Gdy ostatnia róża zwiędła” Ignacego Jana Paderewskiego i „Mów do mnie jeszcze” Mieczysława Karłowicza. Pani Katarzyna Preisner zagrała „Valzer in mi bemolle minore” Moniuszki, „Valzer in do diesis minore op. 64 n. 2” Chopina i „Piccolo Valzer” Giaccomo Pucciniego. Nie zabrakło kilku utworów zaśpiewanych po niemiecku i włosku, m.in.: arię Zuzanny z opery „Wesele Figara” czy arię Palmiry z „Zaczarowanego fletu” Mozarta oraz arię Kleopatry z opery „Ucieczki Juliusza Cezara do Egiptu” Pucciniego. Każde wykonanie kończyło się aplauzem ze strony publiczności, a na koniec artystki zostały poproszone o bis.

Szczególne podziękowania należą się przybyłej publiczności, która ciepło przyjęła polskie artystki, a po koncercie wielu z nich osobiście składało gratulacje i uznanie dla obu pań. Życzymy obu artystkom, aby takich okazji do pokazania swojego talentu miały jak najwięcej.

Koncert został współfinansowany z funduszy Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczpospolitej Polskiej.

mediolan-wlochy-kg-jpg-pl-b

 

Korespondencja z Wenecji Euganejskiej: Agnieszka Kluzek 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *