Przedświąteczne spotkanie wigilijne w Konsulacie Generalnym w Mediolanie

16 grudnia 2016 w pięknej siedzibie Konsulatu Generalnego RP w Mediolanie przy via Monte Rosa, 6 już po raz drugi odbyło się przedświąteczne spotkanie wigilijne.

Spotkanie było okazją do złożenia wzajemnych życzeń i podzielenia się tradycyjnym opłatkiem z licznie przybyłymi przedstawicielami Polonii nie tylko z Mediolanu ale także z okolicznych miast i regionów, którzy na co dzień aktywnie działają na rzecz Polaków mieszkających we Włoszech.

Gości niezwykle miło powitał Konsul Generalny RP Jerzy Adamczyk, który przypomniał, że Nowy Rok bedzie szczególnym rokiem dla naszych rodaków na pólnocy Włoch, ponieważ będziemy obchodzić 100-ą rocznicę powstania Konsulatu w Mediolanie.

Po czym zabrał głos proboszcz polskiej parafii w Mediolanie kościoła Santa Maria alla Porta, ksiądz Grzegorz Ryngwelski, który również złożył uczestnikom spotkania życzenia świąteczne i zaprosił do podzielenia się poświęconym opłatkiem.

W radosnej i ciepłej atmosferze zgromadzeni goście składali sobie wzajemne życzenia Wesołych Świąt, oraz pomyślności w Nowym Roku 2017.

 

Nie zabrakło też okazji do zrobienia sobie kilku pamiątkowych zdjęć przy choince

Wielkie podziękowania dla przedstawicieli Konsulatu Generalnego RP za serdeczną gościnę i pyszny poczęstunek obfitujący w tradycyjne  polskie i włoskie potrawy swiąteczne.

 

Korespondencja z Lombardii: Agnieszka B. Gorzkowska,

autorka bloga WloskiCafe
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

5 + 3 =