„Uteri senza frontiere” – międzynarodowe spotkanie feministek w Bolonii

,MACICE BEZ GRANIC,, – „UTERI SENZA FRONTIERE,, w międzynarodowej walce o prawa do nieprokreacji – oto temat spotkania feministycznych aktywistek które odbyło się w Bolonii w dniach 16,17 grudnia.

W spotkaniu uczestniczyły kobiety roznej narodowosci byly obecne także nasze rodaczki, które przyjechały specjalnie z Polski obie feministyczne aktywistki działające w Polsce: Michalina Pągowska, studentka polonistyki w Warszawie oraz Adrianna Sołtysiak zajmująca się Galerią Sztuki w Poznaniu. Mieliśmy także polączenie za pośrednictwem skype z Irlandii, Argentyny i Hiszpanii.

Wspólnym celem jest połączenie się z kobietami na całym świecie by walczyć o prawa kobiet nie tylko do wolnego wyboru o prokreacji ale także w walce przeciwko przemocy wobec kobiet i w walce o prawa pracy, dlatego też został wyznaczony termin na pierwszy globalny strajk kobiet 8 marca 2017, ktory połączy kobiety z całego świata.

Korespondentka z Bolonii:  Aneta Malinowska, autorka strony Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *