Ceny we włoskich ośrodkach narciarskich w sezonie 2016/2017

Według tegorocznych sondaży HomeToGo – popularnej wyszukiwarki mieszkań i pokoi do wynajęcia, poniżej 200 euro można wybrać się na tydzień do Sestriere w Piemoncie lub do Madonna di Campiglio w regionie Trentino.

W miarę przystępne ceny znajdziemy też w Val di Susa i w Val Chisone, gdzie średnia cena za pobyt tygodniowy wynosi 165 euro, a w drugiej połowie stycznia ceny spadają do 145 – 150 euro. W drugiej połowie kwietnia można zaoszczędzić nawet do 20%.

W cenie 200/300 euro spędzimy tydzień w Livigno (Lombardia), Val Gardena (Trentino) i Cortina d’Ampezzo (Veneto). Jednak w drugiej połowie stycznia w Livigno średnia cen obniża się do 179 euro, w drugiej połowie marca do 184 euro. W Val Gardena w kwietniu zaoszczędzimy 32%. Najdroższa pozostaje Cortina d’Ampezzo: średnia cena 265 euro za tydzień.

Powyższe ceny odnoszą się do mieszkań dla 4 osób na okres 7 dni (źródło: meteoweb.eu)

Jak podają włoskie media w mniej renomowanych ośrodkach turystycznych, np, w Abruzji (Roccaraso, Ovindoli, Montepratello Rivisondoli) można spędzić tydzień narciarski za bardziej przystępne ceny.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *