25. Finał WOŚP i Polacy we Włoszech

W tym roku w 25. Finale WOŚP na żywo uczestniczyła Redakcja portalu informacyjnego Polacy we Wloszech.

Dzięki zaproszeniu Jurka Owsiaka w pierwszej osobie mogłyśmy wspierać to wielkie wydarzenie prosto ze studia telewizyjnego usytuowanego pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie skąd transmitowano koncerty i wywiady na cały świat.

Przyjrzyjmy się więc razem wszystkim pomieszczeniom znajdującym się w pobliżu studio. W pierwszym umieszczono urządzenia medyczne, które ze zbiórki pieniędzy zostają zakupione przez Fundację.

W kolejnych opowiadano o ratownictwie medycznym. Była też sala z atrakcjami dla dzieci.

O godzinie 11.00 rozpoczęła sie konferencja prasowa Fundacji, podczas której zabrali głos członkowie Zarządu, w tym oczywiscie sam Jurek Owsiak.

Miałyśmy okazję rozmawiać z TVN24 oraz dziennikarzami z polskich gazet. Jako Redakcja portalu przekazałyśmy na aukcję dwie książki podpisane przez nas. Aukcja zakończy się pod koniec miesiąca.

Kwota deklarowana na zakończenie 25. Finału WOŚP to szacunkowa wartość, która została podana na podstawie meldunków płynących ze sztabów. Na koniec relacji telewizyjnej suma wynosiła 62 418 767 zł.

Na stronie www.wosp.org.pl umieszczony jest licznik na bieżąco pokazujący ilość pieniędzy, które fizycznie wpłynęły na konto 25. Finału WOŚP. Kiedy osiągnie ona poziom z dnia Finału licznik na stronie zostanie zatrzymany, a ostateczny wynik zbiórki ogłosimy na początku marca.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *