Polskie produkty w Europie, cz.84

Kolejnym produktem znanym nie tylko w Polsce, ale również w całej Unii Europejskiej lub na świecie jest kiełbasa Bilska.

Zdjecie pochodzi z ksiazki pt. Produkty regionalne i tradycyjne wysokiej jakosci. Ochrona w Unii Europejskiej i w Polsce

Wytwarzana jest w sposób tradycyjny, przekazywany z pokolenia na pokolenie. Pokrojone na kawałki mięso klasy I z łopatki i szynki jest peklowane na mokro w zalewie z dodatkiem ziół. Wędzona drewnem drzew owocowych uzyskuje kolor od jasno do ciemnobrazowego. Po wędzeniu kiełbasa jest obsuszana. Przez naturalne osłonki przebija farsz z widocznymi kawałkami mięsa i wyraznym smakiem czosnku. Do produkcji kiełbasy bilskiej wykorzystywany jest surowiec z trzody ras krajowych, karmionych paszami naturalnymi bez GMO, hodowanych w gospodarstwach przestrzegajacych zasad Dobrej Praktyki Rolniczej i Dobrej Praktyki Hodowlanej.

 

Wyżej cytowany fragment pochodzi z książki pt. „Produkty regionalne i tradycyjne wysokiej jakosci. Ochrona w Unii Europejskiej i w Polsce”. Za jego udostępnienie dziękujemy Polskiej Izbie Produktu Regionalnego i Lokalnego.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *