Zwiedzić Włochy w 1 dzień, czyli „Italia w miniaturze”

Zwiedzić Włochy w 1 dzień to jest możliwe!

Jeśli nie macie dużo czasu a pragniecie zobaczyć całe Włochy oto rozwiązanie „Włochy w miniaturze’

Zobaczymy część Wenecji, 2 wieże w Bolonii, katedrę w Mediolanie, czy Koloseum w Rzymie, a także inne najpiękniejsze miejsca we Włoszech – od Alp aż po do Sycylię.

Świetna zabawa dla dzieci i dorosłych! Poczujecie się jak Guliwer spacerując pomiądzy uliczkami, co kilka kroków zmieniając miasto i podziwiając z bliska miniaturowe arcydzieła. Zobaczycie także podróżujące pociągi po szynach kolejowych, jeziorka (można popłynąć także łódką). Z wieży panoramicznej zobaczymy caaaaaałe … Włochy. Naokoło parku ustawiono rzeźby, przeróżne konstrukcje mechaniczne, a także karuzelę, gdzie po zwiedzeniu parku poczujemy klimat wesołego miasteczka.

Mała informacja na temat parku ,,Italia in miniatura”: Włochy w miniaturze jest parkiem rozrywki znajdującym się w regionie Emilia Romania w gminie Rimini (Viserba), założonym przez Ivo Rambaldi w 1970 roku. Jego powierzchnia wynosi 85.000 m k . Centralny obszar parku posiada ponad 270 reprodukcji najważniejszych zabytków (kościoły, pałace, place zamkowe, itp.) otoczonych krajobrazem naturalnym składającym się z prawdziwych miniaturowych drzewek (5000 sztuk).

Via Popilia, 239, 47922 Viserba, Rimini RN

Od 1 kwietnia do 1 października (są otwarte wszystkie atrakcje) od 10.30 do 18.00 – koszt biletu 23 euro, ulgowy 17 euro.

Korespondencja z Emilii Romanii: Aneta Malinowska,  autorka  stron:  Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *