Włochy wprowadzają podatek liniowy dla bogatych zagranicznych inwestorów

Rząd włoski wprowadził podatek liniowy dla bogatych cudzoziemców. Flat Tax, czyli podatek liniowy ma na celu przyciągnąć potężnych inwestorów do osiedlania się we Włoszech. Do tej pory  inwestorzy  byli raczej skłonni płacić podatki  w innych krajach, gdzie obowiązują znacznie niższe obciążenia fiskalne. Podatek liniowy dotyczy wyłącznie osób, które przez co najmniej  9 lat w ostatniej dekadzie mieszkali i płacili podatki za granicą.

Kto przeniesie się do Włoch wraz ze swoją firmą zapłaci jedną stawkę opodatkowania w wysokości 100 tysięcy euro rocznie. Rząd włoski ma nadzieję, że takie rozwiązanie będzie na tyle atrakcyjne, aby przyciągnąć do kraju wielkie kapitały. Szacuje się, że może zainteresować setki a nawet tysiące światowych biznesmanów, dla których 100 tysięcy euro stanowią znikomą sumę.

.

.

Przeciwni tej  ustawie są opozycyjne partie takie jak Forza Italia i Lega Nord, które komentują, że jest to posunięcie mało skuteczne, dyskryminacyjne w stosunku do włoskich podatników, i przyciągnie tylko oszustów.

.

.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *