Rzym bojowo przygotowuje się na sobotni szczyt UE i manifestacje antyeuropejskie. Zagrożenie atakiem ekstremistów black bloc i zamachem terrorystycznym

W Rzymie przedsięwzięto nadzwyczajne środki bezpieczeństwa w związku z sobotnim szczytem Unii Europejskiej z okazji obchodów 60 lecia podpisania Traktatów Rzymskich.

W sobotę 25 marca 2017 do Rzymu przybędą przedstawiciele najwyższych władz 27 krajów członkowskich UE aby podpisać jubileuszowe porozumienie, tzw. Deklarację Rzymską

(czytaj: www.polacywewloszech.com/2017/03/22)

Do miasta przybędzie 120 politycznych osobistości z całej Europy. Do stolicy Włoch zmierzają też grupy protestujące przeciwko Unii Europejskiej: planowane są 4 różne manifestacje publiczne (łącznie 25 tysięcy osób). Ponadto, jak donoszą służby specjalne, do Rzymu zmierzają także ugrupowania przestępcze i chuligańskie, black bloc. Władze włoskie ostrzegają, że manifestacje mogą przerodzić się w bandyckie dewastacje miasta i inne ekstremalne ekscesy.

Przy czym po ostatnim ataku terrorystycznym w Londynie istnieją poważne obawy, że tego typu zamachy mogłyby się powtórzyć także we Włoszech. a jak wiadomo, pojedyncze ataki „samotnych wilków” są nieprzewidywalne.

Dlatego włoski minister spraw wewnętrznych Marco Minniti wezwał Komitet analizy strategicznej ds. antyterroryzmu (Comitato di analisi strategica antiterrorismo) aby omówić zasady działania. Rząd nakazał dodatkowo zintesyfikować kontrole w miejscach zatłoczonych i strategicznych: zabytki, stacje kolejowe, metra, lotniska, Watykan i miejsca masowo uczęszczane przez turystów.

5 tysięcy funcjonariuszy służb bezpieczeństwa przybyło już do Rzymu z innych miast. Manifestantów i aktywistów będą eskortować służby policyjne w proporcji 1 funkcjonariusz na 5 manifestantów. Nad bezpieczeństwem będą czuwać także zwiększone służby medyczne Czerwonego Krzyża i pobliskich szpitali.

.

.

Poniżej podano strefy objęte szczególną kontrolą:

.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *