VARESE: DO 15.10.2017 WYSTAWA PRAC ROBERTA WILSON’A

Aż do 15.10.2017 roku, w prestiżowej oprawie Villa Panza w Varese, można będzie podziwiać prace sławnego mistrza współczesnej sztuki i kultury wizyjnej: Roberta Wilson’a. Ekspozycja stworzona specjalnie i dostosowana charakterem do rezydencji sławnego kolekcjonera Giuseppe Panza, opiera się na stworzeniu Video Portraits – Video Portretów, które dialogują w artystyczny sposób z otoczeniem, wyposażeniem wnętrz i stalą kolekcją sztuki galerii Panza. Do dyspozycji zwiedzających oddana została wystawa z 35 dziełami mistrza, wśród których po raz pierwszy we Włoszech oglądać można sławny i hipnotyczny „Lady Gaga Portraits”. Świat Roberta Wilson’a jest doskonałym połączeniem współczesnej sztuki wizyjnej z minimalizmem, technologią i poetyką.

Polecam wszystkim zapoznanie się z twórczością Wilson’a i odwiedzenie wystawy, która z pewnością stanie się dla odbiorców wspaniałą i emocjonującą podróżą w czasie, przestrzeni, dźwiękach, obrazach i poezji.

 
Izabella Teresa Kostka, korespondentka ds artystycznych, autorka strony: https://Izabellateresakostkapoesie.wordpress.com/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 4 = 3