Nowa włosko-polska antologia poezji „Przyjaciele z kraju gdzie cytryna dojrzewa”

Z przyjemnością mogę Was powiadomić, że właśnie ukazała się antologia, tym razem włosko-polska, zatytułowana „Przyjaciele z kraju gdzie cytryna dojrzewa – Amici del paese in cui matura il limone”.

Wydanie tej książki jest następstwem wymiany zapoczątkowanej w 2014 przez Stowarzyszenie „Amici Italia – Polonia” i kontynuowanej we współpracy z kwartalnikiem La Vallisa z Bari i czasopismem „Poezja dzisiaj” z Warszawy.

Tym razem poeci włoscy pokazują swoją ziemię, uczucia i myśli czytelnikom z Polski, aczkolwiek książka jest dwujęzyczna, co daje również możliwość przeczytania tego zbioru i czytelnikom włoskim.

Mamy nadzieję, że jest to dopiero początek pięknej twórczej współpracy.

Poeci polscy zaproszeni na spotkania we Włoszech doznali bardzo ciepłego przyjęcia i otoczeni byli dużym zainteresowaniem, poeci włoscy mieli okazję uczestniczyć w dwu ważnych festiwalach poetyckich, Festiwalu Poezji Słowiańskiej i Światowych Dniach Poezji UNESCO. Nawiązały się liczne poetyckie i międzynarodowe przyjaźnie, gośćmi tych festiwalów byli poeci z różnych krajów.

W antologii opublikowali swoje wiersze poeci (w porządku alfabetycznym):

Nicola Accettura, Enrico Bagnato, Gaetano Bucci, Enrico Castrovilli, Marco Ignazio de Santis, Elena Diomede, Maurizio Evangelista, Gaetano Finizio, Daniele Giancane, Angela Giannelli, Renato Greco, Joanna Kalinowska, Giulia Notarangelo, Gianni Antonio Palumbo, Giovanna Pesce,Giulia Poli Disanto, Filippo Silvestri, Mara Venuto.

IX Festiwal Poezji Słowiańskiej odbył się w Warszawie dniach 10-14 października 2016.

IX Festiwal Poezji Słowiańskiej, w Muzeum Literatury im. A. Mickiewicza.

Gośćmi Festiwalu ze strony włoskiej byli: Daniele Giancane, Angela Giannelli, Mara Venuto (poeci) i Barbara Montanaro (wokalistka) oraz Joanna Kalinowska (poetka i tłumaczka).

XVII Światowy Dzień Poezji UNESCO, Warszwa, Dom Literatury na Krakowskim Przedmieściu,wraz z organizatorem, Aleksandrem Nawrockim

Tegoroczny festiwal odbywał się w Warszawie w dniach od 3 do 6 kwietnia. Ze strony włoskiej w festiwalu uczestniczyli Joanna Kalinowska, Enrico Bagnato i Maurizio Evangelista.

Festiwal był wspaniałą okazją do indywidualnych spotkań poetów, spotykali się starzy znajomi i nawiązywały nowe poetyckie przyjaźnie, powstały nowe projekty współpracy, nowe idee i … nowe wiersze.

Poeci przebywali z wizytą we Włoszech w listopadzie ubiegłego roku. Syndyk miasta Bari uhonorował ich dyplomami za zasługi w propagowaniu kultury.

Poeci polscy z wizytą w kółku literackim „La Vallisa” w Bari

Korespondencja: Joanna Kalinowska, stowarzyszenie Amici ItaliaPolonia z Taranto – [email protected]
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *