Koniec z inwazją turystów w Wenecji: miasto wprowadza licznik osób

W Wenecji władze miejskie wprowadzają licznik osób odwiedzających miasto aby zapobiec nieskończonej inwazji turystów. Statystycznie każdego roku miasto zwiedza 30 milionów osób z całego świata, nadszedł więc czas aby ograniczyć ten trudny do zniesienia „najazd” turystów.

To także odpowiedź na naciski Unesco, aby włoski rząd i administracja miejska Wenecji lepiej dbały o ochronę zabytków światowego dziedzictwa artystycznego.

Jednym z instrumentów pomiaru liczby przyjezdnych jest zwrócenie się z prośbą do operatorów telefonii komórkowej o podanie liczby numerów telefonicznych, które łączą się z siecią na terytorium Wenecji. Ponadto, będą też zainstalowane bramki – liczniki osób – regulujące przejście do najważniejszych punktów turystycznych w mieście, np. na plac św. Marka. Prawdopodobnie wprowadzone będą bilety wstępu regulujące napływ turystów w zależności od pory dnia.

Władze miejskie przewidują także zorganizowanie specjalnie oznaczonych miejsc na piknik, gdzie turyści będą mogli spożywać własne jedzenie, tak aby nie zaśmiecać miasta.

.

 




Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.