Złoty medal dla młodej Polki we Włoszech

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o Julii Rosada, jako polskim talencie sportowym we Włoszech (link).
Ta młoda atletka, wraz ze swoją partnerką w gimnastyce artystycznej Caroliną Galassi, wzięła udział w zawodach na wielu szczeblach. Dziewczynki trenują od kilku lat w klubie sportowym Pink Ribbon, z Maceraty.
W Pesaro, 19 marca 2017 roku uczestniczyły one w mistrzostwach regionu w serii C, zorganizowanych przez federację Confsport, w kategorii młodziki (giovanissime). Zdobyły one wówczas złoty medal jako duet z piłką, zajęły też najwyższe podium w zawodach z ćwiczeń indywidualnych.
Te młode gwiazdy, przeszły eliminacje do kolejnego turnieju – zakwalifikowały się do mistrzostw krajowych. W zawodach  tych, które odbyły się w Falconara Marittima w dniach 21-25 kwietnia, nieoczekiwanie duet Julii i Caroliny zdobył kolejny i jakże wymarzony złoty medal.
Możemy być dumni z Julii – uczennicy Szkoły Polskiej Anders w Marche – gdyż dziewczyna zajęła 14 miejsce wśród 100 atletek biorących udział w zawodach z ćwiczeń indywidualnych.