Neofaszyści we Włoszech wciąż prowokują

Neofaszystowski „Czarny kwiecień” 

Ulice Mediolanu 25 kwietnia 2017 – Święto Wyzwolenia

.

.

25 kwietnia, w dniu narodowego Święta Wyzwolenia we Włoszech, mimo oficjalnego zakazu prefektury i kwestury, zebrały się setki osób z formacji neofaszystowskich Lealtà Azione i Casa Pound nie tylko na ulicach w centrum Mediolanu ale i  na terenie Campo X  na Cmentarzu Maggiore w Mediolanie, gdzie są pochowani wolontariusze SS i zwolennicy Republiki Salò. Ponad 2 tysiące neofaszystów zebrało się także przed kościołem św. Nereo e Achilleo.

Zarówno starsi jak i młodzi nostalgicy faszyzmu głośno manifestowali swoje ideologie głośno skandując hasła i pokazując faszystowskie gesty, tzw. salut rzymski.

.

.

Napięcie na cmentarzu wzrosło gdy pojawili się tam zasłużeni partyzanci, ich rodziny i przyjaciele. Także burmistrz Mediolanu, Giuseppe Sala publicznie potępił tego typu prowokacje i wyraził nadzieję, że organy kompetentne zajmą się nimi, aby w przyszłości nie dochodziło już do takich incydentów.

.

.

.

Kilka dni później, w czwartek 27 kwietnia, a następnie w sobotę 29 kwietnia – „29 Aprile nero” – neofaszyści z Lombardii zebrali się ponownie na viale Argonne w Mediolanie prowokująco wykonując faszystowskie gesty.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *