Najpiękniejszy wyścig samochodowy świata Mille Miglia

Po raz 90ty wyrusza w tym roku wyścig Mille Miglia edycja 2017. Start 18 maja w mieście Brescia, etap końcowy w niedzielę 21 maja. Przejazd między innymi przez miasta takie jak Werona, Vicenza, Padwa, Modena, Perugia, Siena, Rzym, Pistoia, Parma, Mantova, Brescia. W tym roku nie brak również niektórych miejscowości dotkniętych w ubiegłym roku przez trzęsienie ziemi.

W trakcie wyścigu będzie można również zakupić koszulki z napisem „Coraggio non trema”, a fundusze zostaną przeznaczone dla miejscowości Arquata del Tronco. Przez ponad 200 gmin, 7 regionów włoskich oraz Republikę San Marino przejedzie ponad  450 zabytkowych samochodów z załogami z 39 krajów i 5 kontynentów. W tym wiele światowych sław – aktorów, celebrytów, ludzi biznesu z pierwszych stron gazet. Nie brak również polskich akcentów, w tym roku obecne bedą trzy załogi z Polski: z nr. 131 wystartuje Marian Stoch i Bartosz Balicki (Aston Martin z 1937 r.), z nr. 342 Tadeusz Kozioł i Monika Sikora (Mercedes Benz z 1952 r.) i z nr. 355 Krzystof i Dorota Weka (Aston Martin z 1955 r.). W prestiżowym wyścigu Mille Miglia mogą brać udział tylko te samochody, których przynajmniej jeden egzemplarz danej marki i modelu brał udział w wyścigu samochodowym w latach od 1927 do 1957. Start dzisiaj o godzinie 14:30 z viale Venezia w Brescii.

1 etap – czwartek 18 maja: Brescia – Desenzano del Garda – Sirmione – Parco Giardino Sigurtà – Valeggio sul Mincio – Werona – Montecchio Maggiore – Vicenza – Castelfranco Veneto – Padwa (przyjazd ok. godziny 21:30) i uroczysty przejazd zabytkowych samochodów na placu Prate della Valle.

2 etap – piątek 19 maja:  poranny wyjazd z Padwy – Monselice – Este- Ferrara – Ravenna –Gambettola – Savignano sul Rubicone – Santarcangelo di Romagna – San Marino w południe. Po południu przejzad przez Urbino  – Gubbio – Colpalombo – Perugia – Todi – Terni – Rieti – przyjazd do Rzymu ok. 21:30 Parco di Villa Borghese.

3 etap – sobota 20 maja: poranny wyjazd z Rzymu z Parco de’ Medici –  Ronciglione – Lago di Vico – Monte Cimino – Radicofani – Contignano – Val d’Orcia – San Quirico d’Orcia – Siena – przyjazd w południe do Monteriggioni. Popołudniowy wyjazd w stronę San Miniato i przejazd przez Montecatini Terme – Pistoia – Abetone – Pavullo nel Frignano -Torre Maina –Modena – Reggio Emilia – przyjazd do Parmy ok. 21:30 na Piazza Duomo.

4 etap – niedziela 21 maja: poranny wyjazd z Parmy ok. 7:30 w stronę Busseto – Cremona – Canneto sull’Oglio – Mantova – Guidizzolo – Montichiari – Ghedi  – Rovato. Popołudniu od 14:30 uroczysty przejazd wszystkich pojazdów z Ospitaletto do Brescii  i zakończenie wyścigu na Viale Venezia. O godzinie  18:30 przewidziana jest  uroczysta ceremonia zakończenia wyścigu Mille Miglia 2017 na Piazza della Loggia.

Dokładny program na stronie https://www.1000miglia.it/Edizione-2017/Programma-2017/

 

 

Korespondencja z Wenecji Euganejskiej: Agnieszka Kluzek

 

 

ALL RIGHT RESERVED
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.