Powstaje nowy dekalog pracowniczy w regionie Emilia Romania: PRZYZWOITOŚĆ, UCZCIWOŚĆ, PUNKTUALNOŚĆ

Nowy dekalog pracowniczy w regionie Emilia Romania: PRZYZWOITOŚĆ, UCZCIWOŚĆ, PUNKTUALNOŚĆ

Oto nowe przykazania dla pracowników, nad którymi już pomału debatują związki zawodowe w regionie Emilia Romania. W opracowanym dokumencie podane są sugestie  jak zachowywać się w pracy według już istniejących zasad dodając, że nie wystarczy odpowiednio się zachowywać, ale należy także zaprzestać plotek i nadmiernych rozmów z kolegami z pracy.

UBIÓR – Jeśli pracownicy stawili się do pracy pomijając dress – code (odpowiednie dopasowanie się ubiorem do sytuacji) proszeni są o unikanie strojów letnich zwłaszcza dotyczy to zakazu strojów plażowych typu zwiewne sukienki, tuniki,  a przede wszystkim zakaz noszenia japonek.

ELEKTRONICZNY CZYTNIK REJESTRACJI CZASU PRACY – zakaz czekania pod czytnikiem przed czasem zakończenia pracy oraz skracania czy wydłuąania przerwy obiadowej. Każdy z pracowników jest zobowiązany wypracować godziny ustalone w kontrakcie co do jednej minuty.

Dekalog ma być narzędziem, które będzie służyło za wzór dobrego pracownika i będzie przypominało o zasadach i obowiązkach, a także pomagalo na skoncentrowaniu się pracowników i przełożonych nad odpowiednim zachowaniem w pracy.

Korespondencja z Emilii Romagni: Aneta Malinowska, autorka stron:  Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.