Olej z pestek malin – idealnie zadba o Twoją urodę

Nie pierwszy raz owoce są w stanie zaoferować znacznie więcej, niż przyjemność dla naszego podniebienia. Tak też jest w przypadku malin, a konkretnie oleju wykonanego z ich pestek. Działanie tej substancji znakomicie sprawdza się przy różnych metodach pielęgnacji ciała. I co więcej, możemy korzystać z cennych właściwości tego produktu nie tylko podczas sezonu na maliny, ale o każdej porze roku.

 

Olej z pestek malin – produkcja i zastosowanie

 
Substancja, jaką jest olej z pestek malin, powstaje w wyniku tłoczenia wspomnianych owoców w niskiej temperaturze (tzw. metoda „na zimno”). Ponadto, dla uzyskania delikatniejszej konsystencji oraz intensywniejszego zapachu, produkt przechodzi też nieraz proces filtracji, po którym przyjmuje również ciemniejszy kolor. Tymczasem w oleju nie poddanym takiemu działaniu możemy znaleźć osad oraz drobne ilości małych pestek.
A skąd się bierze rosnąca popularność tej substancji? Przede wszystkim z jej cennych właściwości, wykorzystywanych podczas domowych kuracji pielęgnacyjnych. Systematyczne stosowanie tego produktu pomaga poprawić ogólny stan skóry, zwłaszcza, gdy sięgamy po łatwiejszy we wchłanianiu, przefiltrowany olej z pestek malin.

 
Cenne składniki dla naszej urody

 
Korzyści, jakie daje skórze stosowanie owocowego oleju, nie biorą się oczywiście znikąd. Substancja sporządzana z pestek malin to wręcz skarbnica dobroczynnych składników. Wśród nich należałoby przede wszystkim wymienić duże ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych, a szczególnie Omega-3 i Omega-6, odpowiedzialnych za wystarczające nawilżenie i zdrowy wygląd skóry (mają one bowiem istotny wpływ na tworzenie się naturalnego płaszcza lipidowego). Ponadto, wspomniana substancja zapewnia również sporą dawkę witamin A i E. Pierwsza z nich odgrywa ważną rolę, gdy chcemy zadbać o skórę problematyczną, zaś druga, będąca naturalnym antyoksydantem, hamuje negatywny wpływ wolnych rodników.

 


Dodatkowo, olej z pestek malin zawiera również flawonoidy i karotenoidy – związki chemiczne o antyseptycznych, przeciwrodnikowych czy antybakteryjnych właściwościach – a także składniki wspomagające ochronę skóry przed niekorzystnym oddziaływaniem promieni ultrafioletowych (UVB). Jednak w tym przypadku, ze względu na nieznany faktor substancji (SPF), nie należy stosować jej samodzielnie, a jedynie łączyć z innymi preparatami przeciwsłonecznymi.

 
Poznaj zalety stosowania owocowego oleju

 
Wyjątkowym atutem substancji wytwarzanej z pestek malin jest wysoka uniwersalność w jej użyciu. Produkt świetnie nadaje się do stosowania w domowych kuracjach pielęgnacyjnych, bez względu na aktualnie panującą porę roku. Ponadto, po owocowy olej mogą sięgnąć osoby w każdym wieku i o różnych rodzajach cery. Substancja zarówno pomaga w walce z uporczywymi zmianami trądzikowymi, jak i przynosi wyraźne ukojenie skórze wrażliwej czy też suchej.

 
Co więcej, lekka formuła tego produktu wykazuje właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, a jednocześnie nie powoduje efektu zapchanych porów. Dodatkowo, substancja znajduje zastosowanie w przypadku występowania zaskórników. Warto też wspomnieć, że jednym z typowych dla owocowego oleju działań jest pobudzanie produkcji elastyny i kolagenu. W rezultacie, produkt z pestek malin potrafi okazać się skuteczny przy domowych metodach pielęgnacji, mających na celu redukcję drobnych zmarszczek.

 

 

 
Artykuł powstał we współpracy z gabinetem medycyny estetycznej Qclinique.

 
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *