Sycylijskie plaże z Zielona Flagą – Bandiere Verdi

Sycylia to istny Raj na ziemi nie tylko dla wielbicieli kąpieli morskich i tradycyjnego plażingu, ale również dla amatorów nurkowania i płetwonurków. Lazurowe morze, błękitne do przesady niebo, palące słońce, różnorodne plaże, turkusowa, krystalicznie czysta i przeźroczysta, morska woda zapraszają na długie kąpiele morskie. A jest w czym wybierać – gdziekolwiek pojedziecie, możecie być codziennie na innej plaży.

Dzisiaj zapraszam Was do zapoznania się z sycylijskimi plażami odznaczonymi zieloną flagą – Bandiera Verde, to znaczy przyjaznych dzieciom. Pomiędzy cechami branymi pod uwagę jest również płożenie geograficzne, tak aby wybór był równomiernie rozłożony, przynajmniej po jednej plaży na region mający dostęp do morza. Te plaże to to prawdziwe klejnoty włoskich plaż dla rodzin z dziećmi poniżej 18 roku życia. Zostało wybranych 134 plaż przez włoskich pediatrów – skonsultowano się z 2.305 lekarzami. Przeanalizowano najróżniejsze elementy: przejrzystość wody i małą głębokość w pobliżu brzegu, piasek nadający się do budowy zamków, ratownicy i łódki ratunkowe, gry i zabawy, dostępność miejsc do przewijania dzieci i karmienia piersią, w pobliżu lodziarnie, bary i restauracji. W tym roku, na 134 odznaczone zieloną flagą plaże w 14 włoskich regionach mających dostęp do morza, 19 to sycylijskie.

Więcej informacji: proszę kliknąć tutaj.

Korespondencja z Sycylii: Dominika Friedrich, autorka stron: www.sycyliabocznymidrogami.pl i www.kalabriabocznymidrogami.pl
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *