Play the game – Święto sportu – Genua 9-11 czerwca 2017

Play the game – Święto sportu – Festa dello sport –  Genua 9-11 czerwca 2017  

Od 9 do 11 czerwca  2017 obszar Starego Portu w Genui (Porto Antico) przekształci się w ogromny plac zabaw i sportu. Będzie to doskonała okazja dla każdego aby spróbować chociaż jednej z ponad 70 dyscyplin sportowych, począwszy od tych najbardziej konwencjonalnych aż do tych mniej popularnych.

Jest to już trzynasta edycja Festiwalu Sportowego  organizowanego przez przez spółkę Porto Antico di Genova SpA, przy współpracy instutucji Stelle Nello Sport i UISP.

Jak zwykle będzie to wielka i niepowtarzalna impreza, w której mogą aktywnie uczestniczyć wszyscy, bez względu na wiek i kondycję sportową. Oprócz sportów tradycyjnych, takich jak piłka nożna, koszykówka, siatkówka i tenis będzie zaprezentowanych wiele innych dziedzin sportu, takich jak footgolf, czyli połączenie piłki nożnej i golfa, squash, akrobatyka, szermierka i lekcje żonglowania. Także miłośnicy fitnessu znajdą dla siebie wiele ciekawych zajęć; na specjalnie skontruowanej scenie będą odbywały się zajęcia prowadzone przez instruktorów najlepszych  szkół tańca i stowarzyszeń sportowych. Bardziej odważnych, specjaliści nurkowania będą zaznajamiać z tajnikami podwodnych esksploracji.

Jak na nadmorskie miasto przystało,  nie zabraknie sportów wodnych, takich jak kajakarstwo i żeglarstwo, podczas gdy w specjalnie skontruowanym basenie odbędą się zajęcia  surfingu i gry w polo w kajakach.

Pomyślano także o leniuchach, o tych ktòrzy nie będą mieli ochoty na aktywne zmaganie się ze sportem. Dla nich, na głównej scenie na Placu Mandraccio odbędą się liczne spektakle taneczne, fitnessowe a także pokazy  dyscyplin orientalnych.

Całości  wydarzenia będą towarzyszyły liczne imprezy dodatkowe, jak gala tańca i baletu, pokazy  taekwondo, Ju Jitsu,  gimnastyki artystycznej, aerobiku, karate i zapasów. Pasja, zabawa, energia i  radość są hasłem przewodnim tej jedynej w swoim rodzaju imprezy, okazją do aktywanego spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Wszystkie wydarzenia sportowe,  jak każdego roku będą  fotografowane przez naszą rodaczkę Dianę Lapin, która od wielu już lat współpracuje z Porto Antico jako jego oficjalny fotograf.

Korespondencja z Genui: Dorota Czałbowska,  autorka Strada Nuova
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *