Zakończenie roku szkolnego w Szkole Polonijnej w Veneto

Dnia 27 maja odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w Szkole Polonijnej w Veneto przy Stowarzyszeniu Wsparcia Społecznego „Polska Ludoteka Rodzinna”.

Tego dnia swoją obecnością zaszczyciła Konsul RP w Mediolanie pani Adrianna Siennicka wraz z panią Małgorzatą Stachną-Creminino, a także wójt gminy Campiglia dei Berici pan Massimo Zulian oraz prezes miejscowego przedszkola, goszczącego naszą ludotekę,  pani Federica Lunardi.

Pierwsze spotkanie dzieci polonijnych w Polskiej Ludotece Rodzinnej odbyło się 1 czerwca 2009 r. i od tamtej pory co roku z okazji Dnia Dziecka świętujemy zarazem urodziny ludoteki – w tym roku już po raz ósmy. I tym razem przygotowaliśmy dla dzieci i ich rodziców sporo niespodzianek – na dzieci czekał…. spektakl teatralny pt. „Arka Noego” Teatru Eden z Wieliczki.  Polscy aktorzy swoją grą, mimiką oraz śpiewem sprawili, że dzieci chętnie włączyły się w przedstawienie i pomagały głównym bohaterem pokonać wszelkie trudności. To było ciekawe doświadczenie i spotkanie z polskim językiem dla naszych dzieci, sprawiło ono naszym pociechom oraz ich rodzicom wiele radości.

 

Po przerwie przedszkolaki zaprezentowały kilka piosenek i wierszyków, których nauczyły się w tym roku na zajęciach. Z kolei dzieci szkolne wystąpiły w przedstawieniu szkolnym „Smok Wawelski i dzieci Szkoły Polonijnej w Veneto tropem mapy Polski”, za co otrzymały burzę oklasków. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone za trud uczestnictwa w zajęcia w ciągu całego roku szkolnego: na dzieci przedszkolne czekały dyplomy, natomiast dzieci szkolne otrzymały świadectwa ukończenia klasy.

Pani Konsul wręczyła każdemu dziecku nagrody książkowe, a dzieciom szkolnym polskie legitymacje szkolne uprawniające do ulg na terenie Polski. Rada Rodziców przygotowała loterię fantową oraz poczęstunek.

Na koniec spotkania na wszystkich czekał ogromny ludotekowy tort.

Życzymy wszystkim dzieciom i ich rodzicom dobrych wakacji!

Do zobaczenia we wrześniu!

 

Zdjęcia: D.R.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

66 − = 64