Gelato Festival w Warszawie i zwycięzcy

Podczas Gelato Festival w Warszawie wyłoniono zwycięzców na najlepsze lody. Lodziarnia Quattro Si z Pruszkowa zajęła pierwsze miejsce  w kategorii Junior. Smak „Śliwka” będzie reprezentował Polskę w Europejskim finale we Florencji.

Oto co powiedział nam właściciel lodziarni:

 

W kategorii Senior wygrał smak „Inny Lemon Curd” wyprodukowany przez mistrza lodziarskiego Giacomo Canteri z Lodziarno-Cukiernio-Gastronomie Limoni Canteri 1952, Warszawa – lód na bazie skórki z cytryny parzonej w gorącym mleku, cukru, śmietany, żółtka, soku cytrynowego z dodatkiem białej czekolady.

 

 

Przyznano Wyróżnienia Specjalne dla następujących smaków:
– Jury technicznego w kategorii Senior – „Profumi di Sicilia”, Natale Nappa & Małgorzata Grzywa, Lodziarnia Rinella, Kraków
– Jury technicznego w kategorii Junior – „Cyder – Lody Cydrowe”, Renata Wołoszyn, Fabryka Smaku, Lublin
– Wyróżnienie Publiczności w kategorii Senior – „Profumo d’Angelo”, Barbara Cherubini, Dolce & Amaro, Warszawa
– Wyróżnienie Publiczności w kategorii Junior – „Prowansalska Pavlova”, Joanna Kuncer, Kuncer – Lody autorskie, Warszawa

 

Gratulujemy!

 

Według znawców Gelato Festival jest najważniejszym wydarzeniem w świecie lodów po włosku. W tym roku była to VIII edycja w Europie, a pierwszy raz w Polsce.
To konkurs na skalę europejską, w którym nagradzani są najlepsi włoscy i zagraniczni producenci lodów oraz smaki, które stworzyli specjalnie na tę okazję.

 

 

Korespondencja Aleksandra Seghi, autorka bloga Moja Toskania.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *