Top 10: najdroższe meble na świecie

Meble są nieodłącznym elementem naszych mieszkań i domów, nie wyobrażamy sobie, by mogło ich nie być , wybierane pod kątem naszych upodobań, stylistyki i przede wszystkim funkcjonalności przeliczanej na pakowność. Dla każdej kobiety marzeniem jest ogromna garderoba, w której zmieszczą się wszystkie codzienne i specjalne kreacje, tuziny butów i apaszek. Tymczasem spełnionym marzeniem miliarderów są meble, które kosztują więcej niż całe domy, w których mieszkamy.

 

Przedstawiamy ranking najdroższych mebli świata, w których znajduje się nietuzinkowa szafa i zadziwiający fotel .

 

 

Badminton Cabinet — cena 36,7 milionów dolarów

 

 

Ma blisko 300 lat i jest nie tylko dziełem sztuki, ale przede wszystkim perłą rynku meblarskiego. Hebanowy Badminton Cabinet powstał na zamówienie Henry’ego Somerset’a. Wykonany przez najznamienitszych 30 rzemieślników, wzbogacony między innymi o pozłacany brąz zachwyca swoim kunsztem. Obecnie można go podziwiać w Pałacu Liechtenstein w Wiedniu.

 

 

Kredens ze szmaragdami — cena 36 milionów dolarów

 

 

Pochodzący z XVIII wieku hebanowy kredens przez lata był własnością Polki mieszkającej w Stanach Zjednoczonych — Barbary Piaseckiej — Johnson. Wysadzany szmaragdami i złotem, odnowiony, został przez nią sprzedany za 36 milionów dolarów.

 

 

Fotel Dragon Chair – cena 27,8 miliona dolarów

Niebagatelny i unikatowy skórzany fotel Dragon Chair z finezyjnie wygiętymi nogami, wykończonymi drewnem urzekł Yves Saint Laureata, który po latach wystawił ten piękny mebel na aukcję.

 

 

Tron Cesarza Qiunlonga — cena 11 milionów dolarów

 

 

Jednym z wielkich zaskoczeń na rynku aukcyjnym było pojawienie się tronu chińskiego cesarza Qiunlonga. Mebel pochodzi z XVIII wieku, został wykonany z drzewa zitan, a prace nad nim trwały około 8 lat. Anonimowy aukcjoner zdobył ten unikat za bagatela 11 mln dolarów.

 

 

Komoda Harrington — cena 5,8 miliona dolarów

 

 

Przepiękna i z całym przekonaniem jedna z najdroższych komód świata jest dziełem Thomasa Chippendale’a. Cudo zostało wykonane w drugiej połowie XVIII wieku.

 

 

Toaleta ze złota – cena 5,8 miliona dolarów

 

 

Chociaż stricte toaleta nie należy do mebli, trudno pominąć ją w tym zestawieniu. Warta blisko 6 mln dolarów, wykonana przy użyciu 24 karatowego złota jest dziełem firmy Hang Fung.

 

 

Stolik Thomasa Tuffta – cena 4,5 miliona dolarów

 

 

Liczący sobie blisko 200 lat stolik z fantazyjnym wygięciem nóżek i kunsztownym wykończeniem jest jedną z najpopularniejszych i zarazem najdroższych toaletek na świecie.

 

 

Fruwające łóżko – cena 1,7 miliona dolarów

 

 

Nowoczesny mebel, który w cudowny sposób pokonuje grawitację. Unoszące się ponad podłogą łóżko jest dziełem mistrza Janjaapa Ruijssenaarsa — holenderskiego projektanta. Magnesy umieszczone w podłożu odpychają łóżko od ziemi.

 

 

Krzesło biurowe — cena 1,5 miliona dolarów

 

 

Czy krzesło biurkowe może nas zaskoczyć? Styliści z Carrozzeria Pininfarina – firmy projektującej karoserie do Ferrari sprawili, że zwykły mebel stał się ekstrawagancją. Połączenie luksusowego systemu konstrukcyjnego z najlepszą na świecie tkaniną pozwoliło stworzyć jedyny w swoim rodzaju mebel biurowy.

 

 

Złoty stołek – cena 1,3 miliona dolarów

 

 

Niecodzienny i drogocenny stołek waży 50 kilogramów i jest wykonany ze złota, a konkretnie z jego sztabki. Co prawda nie można na nim usiąść ani położyć nóg, ale jego blask pozwala nacieszyć oko.

 

Szaf-Mix Sp.z o.o. Lucjan i Piotr Lenart
Artykuł został przygotowany przez firmę Szaf-Mix Sp.z o.o. https://www.szafynawymiar.waw.pl/ wykonującą meble i szafy na wymiar z najwyższej jakości materiałów o szerokim wachlarzu kolorystycznym i nowoczesnym wzornictwie. WarszawaDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *