Mimo złej pogody publiczność dopisała na Gelato Festival 2017

„Inny Lemon Curd” i „Sliwka”

to najlepsze smaki etapu warszawskiego

stworzone przez Giacomo Canteri z Lodziarnio-Cukiernio-Gastronomie Limoni Canteri 1952 w Warszawie i Petera Bertoti z Lody Quattro Si w Pruszkowie

Dwa smaki wezmą udział w Europejskim Finale Gelato Festival 2017, który odbędzie się we Florencji na Placu Michała Anioła, w dniach 14-17 września br. – jeden w kategorii Senior (mistrzów lodziarskich z kilkuletnim doświadczeniem i więcej niż jedną lodziarnią), drugi w kategorii Junior (dla wschodzących talentów stawiających „pierwsze kroki”).

W kategorii Senior wygrał smak „Inny Lemon Curd” wyprodukowany przez mistrza lodziarskiego Giacomo Canteri z Lodziarno-Cukiernio-Gastronomie Limoni Canteri 1952, Warszawa – lód na bazie skórki z cytryny parzonej w gorącym mleku, cukru, śmietany, żółtka, soku cytrynowego z dodatkiem białej czekolady.

W kategorii Junior wygrał smak „Sliwka” wyprodukowany przez Petera Bertoti z Lody Quattro Si, Pruszków – lód na bazie świeżych śliwek, konfitury śliwkowej, cukru, z dodatkiem soku cytrynowego i cynamonu.

 

Zwycięzcy zostali nagrodzeni medalem wykonanym przez florenckiego artystę złotnika Paolo Penko. Medal z pozłacanego brązu, w technice „penkato florenckie”, przedstawia logo Gelato Festival oprawione w kroplę lodów.

Przyznano Wyróżnienia Specjalne dla następujących smaków:

  • Jury technicznego w kategorii Senior – Profumi di Sicilia”, Natale Nappa & Małgorzata Grzywa, Lodziarnia Rinella, Kraków
  • Jury technicznego w kategorii Junior – „Cyder – Lody Cydrowe”, Renata Wołoszyn, Fabryka Smaku, Lublin
  • Wyróżnienie Publiczności w kategorii Senior – Profumo d’Angelo”, Barbara Cherubini, Dolce & Amaro, Warszawa
  • Wyróżnienie Publiczności w kategorii Junior – Prowansalska Pavlova”, Joanna Kuncer, Kuncer – Lody autorskie, Warszawa

 

Na Gelato Festival 2017 w Warszawie zostały przyznane również inne nagrody:

 

W ekscytującym konkursie Tonda Challenge zaproponowanym przez firmę IFI wzięli udział wszyscy konkurenci, a ich zadaniem było przygotować „perfekcyjny” kubeczek lodów o wadze 60 gramów. Trofeum w postaci  „Złotej Szpatułki” zdobyła Joanna Kuncer z lodziarni Kuncer – Lody autorskie z Warszawy. Firma IFI składa gratulacje wszystkim uczestnikom ich konkursu, którzy z wielkim zapałem zmierzyli się w tym szczególnym i trudnym współzawodnictwie.

Partner:

Festiwal wspierają partnerzy strategiczni: Carpigiani i SIGEP. Eni to Global Partner tournée europejskiego.

Gelato Festival w Europie jest realizowany dzięki udziałowi prestiżowych firm włoskich przemysłu lodziarskiego: PreGel – ‘Pino Pinguino’ Main Sponsor, Mec3 – ‘Cookies The Original’ Silver Sponsor, ‘IFI’ Official Technical Sponsor, ‘Cartoprint’ Packaging Sponsor, ‘Badiani’ Sponsor, ‘Mevi’ Sponsor Tecnico. Gold media partner ‘Punto IT’ i Silver media partner ‘Il Gelatiere’. Specjalne podziękowania dla partnerów: Halowawa.pl, OddUrbanThings.com, Cogdzie.pl, Radio Kampus.

Gelato Festival® jest ambasadorem lodów włoskich, którego wspierają: ICE – Włoski Instytut Handlu Zagranicznego, włoskie Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego, włoska Unia Izb Handlowych oraz Ambasada Republiki Włoskiej.

 

Na zakończenie, organizatorzy Gelato Festival składają podziękowania firmie „Mec3” za dostarczenie składników wykorzystywanych przez mistrzów lodziarskich biorących udział w konkursie.

Po etapie w Warszawie, który odbył się tu po raz pierwszy – a poprzedzonym przez Florencję, Rzym, Turyn, Mediolan i Londyn – VIII edycja Gelato Festival zawita do Hamburga na Spielbudenplatz, w dniach 28-30 lipca br., aby powrócić znów na wielki Europejski Finał (14-17 września 2017) do Florencji – miasta, w którym narodziły się lody po włosku…

 

Aby uczcić swoje zwycięstwo, mistrz lodziarski Giacomo Canteri zorganizuje święto lodów, które odbędzie się 27 sierpnia 2017 r., w jego Lodziarno-Cukiernio-Gastronomie Limoni Canteri 1952 w Warszawie.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *