Europejczycy na wakacjach: jak, gdzie i za ile wypoczywają?

Turyści europejscy uwielbiają podróżować, dlatego jeśli tylko to możliwe, sporo wydają na letnie wakacje. Według statystyk Ipsos/Europe Assistanze Europejczycy wydają średnio 1989 euro na urlop. Kto najwięcej?

Oczywiście Szwajcarzy!  Którzy zresztą najczęściej wybierają włoskie lub hiszpańskie morze na urlop. Średni budżet Szwajcarów przeznaczony na wakacje wynosi ok. 2800 euro. Niemcy wydają średnio 0k. 2300 euro, Francuzi ok. 2000, i zarówno jedni jak i drudzy preferują wakacje w Hiszpanii. Włosi wydają już nieco mniej: ok. 1700 euro i także wybierają w większości urlop w Hiszpanii, a także w Grecji, Chorwacji, lub nad własnym morzem (regiony: Apulia, Sycylia, Toskania i Liguria – dane z Codacons 2017). Hiszpanie przeznaczają ok. 1650 euro, i dla odmiany przyjeżdzają najchętniej do Włoch.

Tymczasem jak wynika z badań Barometru Providenta, Polacy na wakacje wydają średnio 2869 zł, czyli ok. 677 euro. Chociaż przygnębiające jest tym samym, że aż 40% Polaków wogóle nie wyjedzie w tym roku na wakacje, i to najczęściej z przyczyn finansowych lub zdrowotnych. Natomiast ci, których na to stać wybierają najchętniej Hiszpanię, Chorwację, Grecję i Włochy.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *