Kolorowa fala ożywia miasto – Gay Pride w Bolonii

Jak co roku w Bolonii powróciło wielkie wydarzenie ,,gay pride”, które odbyło się 1 lipca 2017 nie tylko w Bolonii, a także w Palermo, Bari, Coscenzy…

Wielki kolorowy przemarsz (kolor tęczy jest symbolem stowarzyszenia Arcigay – LGBT (lesbijki, geje, biseksualiści i transseksualiści) z siedzibą już od 35 lat w ,”Cassero” w Bolonii.  Miasto bierze udział walce o ochronę praw homoseksualistów.

W samej Bolonii wzięło udział ponad 20 tysięcy osób, w tym także burmistrz miasta Virgilio Merola, który popiera i akceptuje inność, podkreślając także, że Bolonia jest miastem gdzie żyje bardzo mieszana populacja, nie tylko pod względem rasowym i religijnym, ale również o innej orientacji seksualnej. Burmistrz jest otwarty na dyskusje i na wspólne szukanie rozwiązań.

Komitet Pride podkreślał brak  ustawy regionalnej wobec homotrasfobii i homofobii w regionie Emilia Romagna, przyjętej już od lat w innych częściach Włoch, dlatego następnym ważnym zadaniem będzie wprowadzenie ustawy jeszcze przed końcem tego roku.

Parada rozpoczęła się od parku Cavaticcio, następnie wypełniła ulice miasta. Na pierwszym wozie otwarającym przemarsz widniał napis „czas na dumę”. Jedna z radnych gminy, która także brała udział w przemarszu z dumą prezentowała na sobie koszulkę z napisem „Nawet Jezus miał dwóch ojców”

Korespondencja z Bolonii: Aneta Malinowska,  autorka strony Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *