Ragusa (Sycylia): aresztowano 15 wolontariuszy straży pożarnej, którzy sami podpalali tereny

Zaledwie trzy dni temu, 4 sierpnia w Ragusie podpisano porozumienie pomiędzy lokalną prefekturą i ministerstwem spraw wewnętrznych, które pozwoli na dodatkowe finansowanie służb straży pożarnej, prewencję i ochronę przeciwpożarową środowiska, a już mówi się o kolejnym skandalu w lokalnych mediach.

.

.

Okazuje się, że właśnie w Ragusie na Sycylii 15 wolontariuszy straży pożarnej z oddziału Santa Croce Camerina podejrzanych jest o umyślne podpalanie lasów i terenów zielonych w celu otrzymywania dodatkowego wynagrodzenia przy ich gaszeniu. Wolontariusze, wszyscy zamieszkali w prowincji Ragusa, otrzymywali 10 euro za każdą godzinę służby w nagłych wypadkach. Policja ustaliła, że była to organizacja kryminalna, szef grupy został aresztowany.

Co ciekawe, wcześniej ministerstwo zamknęło oddział ochotniczej straży pożarnej w Santa Croce Camerina wzbudzając lokalne protesty. Następnie 2 tygodnie temu, pod presją lokalnych polityków, włoskie władze były zmuszone przywrócić do działania ośrodek ochotniczej straży pożarnej  w Santa Croce Camerina… (zobacz video). Najwyraźniej wolontariusze mieli w tym swój interes.

Czytaj też: Katastrofa ekologiczna we Włoszech. Dlaczego ekomafia podpala Italię?

.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *