Szybkie sprzątanie, czyli jak zaoszczędzić czas podczas porządków

Nie każdy z nas lubi tracić czas na sprzątanie mieszkania, jednak jeśli chcemy by wyglądało ono czysto i schludnie, jest to nieunikniona czynność. Ale wcale nie musimy wyznaczać sobie całego dnia na generalne porządki, wystarczy wyrobić sobie tylko kilka nawyków, które pomogą nam utrzymać czystość każdego dnia.

 

Czystość mieszkania ma wpływ na nasze samopoczucie, dlatego powinniśmy zadbać o odpowiedni wygląd każdego pomieszczenia. Regularne utrzymywanie porządku na pewno pozwoli zaoszczędzić nam kilka, a nawet kilkanaście minut, które będziemy mogli przeznaczyć na inne czynności. Wystarczy odpowiednie nastawienie oraz wprowadzanie kilku zasad, które nie będą prowadziły do powstawania bałaganu w mieszkaniu.

 

 

Jak zaoszczędzić czas?

 

 

Jest to możliwe, jeśli wyrobimy w sobie pewne nawyki. Szczególnie ważne jest odkładanie rzeczy na swoje miejsce. Jest to częsty problem, który prowadzi do gromadzenia się różnych przedmiotów w jednym miejscu. Niestety trzeba wypracować sobie ten nawyk, co dla niektórych osób jest dosyć trudne. Gwarantuje to porządek oraz codzienną oszczędność czasu, a dodatkowo nie pojawi się problem ze znalezieniem czegoś.

 

 

Zasada – nie odkładajmy sprzątania na później – dotyczy szczególnie kuchni, w której używamy zazwyczaj wiele sprzętów i naczyń. Podczas przygotowania posiłku, starajmy się na bieżąco myć naczynia, w ten sposób zaoszczędzimy czas. Jeśli posiadamy zmywarkę, wkładajmy naczynia od razu po spożyciu posiłku.

 

 

Jeśli bałagan jest nieco większy, musimy odpowiednio zarysować sobie plan, zgodnie z którym będziemy postępować. Ustalmy od czego zaczniemy i po kolei wykonujmy najważniejsze czynności. Róbmy sobie przerwy, ale spróbujmy nie przekładać sprzątania na kolejny dzień. Przygotujmy sobie zestaw do sprzątania i ustawmy wszystko w jednym miejscu, aby nie tracić czasu na szukanie sprzętów oraz akcesoriów.

 

 

Pamiętajmy także o wcześniejszym zaopatrzeniu się w preparaty i detergenty, które będą nam potrzebne do czyszczenia danych powierzchni. Podczas sprzątania nie włączajmy telewizora, komputera oraz wylogujmy się ze wszystkich aplikacji. Używanie tych sprzętów znacznie wydłuża czas sprzątania, dlatego zrezygnujmy z tego na ten moment. Lepiej włączyć ulubioną muzykę, która pozwoli nam skupić się na porządkach i umili ten czas.

 

 

Jak usprawnić sprzątanie?

 

 

Warto postępować według kilku ważnych zasad. Przede wszystkim zaplanujmy sobie od czego zaczniemy i co właściwie mamy do zrobienia. Zazwyczaj najlepiej zacząć od najbrudniejszego pomieszczenia w naszym mieszkaniu. Sprzątanie powinniśmy zacząć od najbardziej uciążliwych miejsc, np. kuchenka czy okap.

 

 

Zawsze sprzątamy zaczynając od góry, czyli od wszelkich szafek i półek, a kończymy na podłodze. Najpierw wycieramy wszelkie kurze i zanieczyszczenia, a dopiero potem przechodzimy do czynności odkurzania i mycia podłóg. Inną regułą jest sprzątanie od środka do zewnątrz, czyli najpierw porządkujemy rzeczy w szafkach, a następnie przechodzimy do czyszczenia drzwiczek czy szyb.

 

 

Więcej informacji
Firma General Fresh, dostępna pod adresem https://generalfresh.pl/, dostarcza klientom wysokiej jakości środków czystości.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *