Tremonti (Abruzja): pobito polskiego księdza

W Abruzji, we frakcji Tremonti (gmina Tagliacozzo) został pobity polski ksiądz, Andrzej Kot, znany jako Don Andrea. Do agresji doszło zaraz po ukonczonej mszy. Ksiądz został przewieziony do szpitala, okres rekonwalescencji przewidziany jest na 10 dni.  Wydarzenie miało miejsce 18 sierpnia b.r  w kościele Swiętego Antoniego z Padwy.

Agresorem okazał sie 60 – letni  mieszkaniec Tagliacozzo, który wcześniej próbował skłonić księdza, by pieniądze zebrane na mszach były przeznaczone na festyny kościelne organizowane przy parafii dla tutejszych mieszkanców. Niestety spotkał sie on z odmową i następnego dnia przykleił przy wejściu do kościoła kapłanski dekalog, w którym podkreślił niepoprawne zachowanie księdza.

Fakt ten został skomentowany przez księdza podczas mszy, co wzbudziło gniew 60 – latka, ktorego popierało także kilka innych parafian. Postanowił więc poczekac po mszy na wyjasnienia. Kiedy tylko ujrzał księdza, tuż po krótkiej wymianie zdan, wymierzył mu cios z pięści prosto w twarz, a następnie pobił księdza.

Korespondencja z Bolonii:  Aneta Malinowska, autorka strony Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

27 − = 24