Uczniowie Szkoły Anders wracają do ławek!

Szkoła Języka i Kultury Polskiej ANDERS dla dzieci i młodzieży w centralnych Włoszech szykuje się do otwarcia kolejnego roku szkolnego w swoich dwóch siedzibach.

  • Aula w Marche rozpocznie trzeci rok ugruntowanej działalności tradycyjnym spotkaniem rodziców i ich dzieci w sobotę 30 września.

  • Aula w Umbrii, która od stycznia br. dopiero zaczęła swoją działalność i spotkała się z pozytywnym odbiorem zajęć, zaprasza wszystkich chętnych w sobotę, 7 października.

Na tych dwóch zebraniach organizacyjnych, przedstawione zostaną cele kursów poszczególnych siedzib, ich program i ciało pedagogiczne. Zaproponują (jak zawsze) lekcję próbną, w której wezmą udział młodzi studenci w wieku od 3 do 17 lat. Na koniec każdego spotkania będzie można podjąć decyzję o zapisie dziecka.

Uczniowie, którzy już uczęszczali na zajęcia w Maceracie lub Perugii spotkają się z kolegami z ubiegłego roku. Na nowych uczniów czeka grono rówieśników i nauczycieli, którzy z entuzjazmem szykują się do nowego semestru. Wszystkich chętnych i zdecydowanych na uczęszczanie, na zajęcia z języka i kultury polskiej, zapraszamy na odwiedzenie naszej nowej strony internetowej. Tam można uzyskać wszelkie informacje, zapoznać się z działalnością z poprzednich lat i wypełnić formularz zapisowy on line.

Głównym celem Szkoły ANDERS jest promowanie dwujęzyczności polskich dzieci, wzmocnienie ich podwójnej tożsamości. Organizując polskie lekcje liczymy na zawiązanie przyjaźni wśród młodych Polaków, ale i ich rodziców. Macerata i Perugia już stały się punktem odniesienia dla Polonii regionu Marche oraz Umbrii. Wraz z Konsulatem Honorowym RP w Ankonie i ze Stowarzyszeniem Polsko-Włoskim w Marche, które nam patronuje, postaramy się wzbogacić nasz kalendarz również o spotkania lokalne, związane z Polską, jej historią, kulturą i tradycją.

Zapraszamy na www.anders-szkolapolska.it

Korespondencja z Marche: Anna Traczewska, autorka bloga PLorITDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.