Włochy: wzrasta poczucie zagrożenia ze strony imigrantów

Według ostatnich sondaży zleconych przez Osservatorio europeo i wykonanych przez Demos, Fondazione Unipolis i Osservatorio di Pavia, we Włoszech wzrasta poczucie zagrożenia ze strony imigrantów.

Rząd włoski podaje, że napływ imigrantów do brzegów Italii znacznie się zmniejszył tego lata, a mimo to społeczeństwo wciąż nie czuje się bezpiecznie.  Masowy napływ imigrantów z Afryki i tragiczne wiadomości z kroniki kryminalnej w mediach, oraz polemika polityków generują strach i oburzenie. Włosi czują się coraz bardziej bezradni i mają coraz mniejsze zaufanie do ochrony, którą powinno im zapewnić państwo.

W ciągu ostatnich 10 lat wskaźnik poczucia zagrożenia osiągnął 46%, co oznacza, że prawie połowa mieszkańców Włoch czuje się zagrożona obecnością imigrantów w kraju.

Ponadto, media włoskie podają, że rejestruje się coraz więcej przypadków nietolerancji i rasizmu w stosunku do imigrantów:

.

.

Poniżej, polityk Emma Bonino twierdzi, że imigranci są ofiarami manipulacji polityków i spełniają rolę „kozła ofiarnego” za wszystkie zbrodnie i nieszczęścia we Włoszech, poczynając od chorób zakaźnych…

.

.

 
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 49 = 51