Delegacja Polskiego Kościoła na Sycylii i Lampedusie, czy to zmieni postawę Polaków w kwestii przyjmowania uchodźców?

Ks. biskup Krzysztof Zadarko, przewodniczący Rady ds. Migracji i Uchodźców, wraz z księdzem sekretarzem Arcybiskupa Warszawy, dr Matteo Campagnaro, złożyli wizytę w ośrodku imigrantów Siculiana Hub w miejscowości Siculiana (Agrigento), i inne tego typu ośrodki na wyspie Lampedusa.

Duchowni z Polski byli oprowadzani przez Kardynała i Arcybiskupa-metropolitę Agrigento Franco Montenegro, oraz przedstawicieli władz lokalnych.

Lokalne media podkreślają wysoką rangę tej wizyty, tym bardziej, że Polska, to kraj, którego postawa w kwestii przyjmowania imigrantów z Afryki bardzo różni się od tej przyjętej przez Włochy i wiele innych państw europejskich.

Tymczasem Polski Kościół i jego biskupi są bardzo zasmuceni oporem polskiego społeczeństwa: według sondaży zaledwie 4% zdecydowanie popiera przyjmowanie uchodźców. Dlatego dziennikarze nie ukrywają nadziei, że dzięki tej wizycie uda się wpłynąć na Polskę aby zmieniła swój stosunek do relokacji uchodźców. Jak wiadomo Kościół w Polsce miał do tej pory ogromny wpływ na postawę i przekonania polskiego społeczeństwa.

Poniżej proponujemy wywiad z Ks. biskupem K. Zadarko na antenie radia RMF24, w którym wyjaśnia stanowisko polskiego Kościoła w kwestii przyjmowania uchodźców:

.

.

oraz wypowiedzi Ks. bp. Krzysztofa Zadarko na konferencji „Uchodźcy – pytanie o fundamenty Europy”, która odbyła się 8.06.2017 na Uniwersytecie Warszawskim:

.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *