Karoseria twojego auta latem

Latem karoseria auta narażona jest na działanie szkodliwych czynników, mających wpływ trwałość powłoki lakierniczej. I trzeba pamiętać, że nie tylko zimą lakier się niszczy, latem również trzeba o niego zadbać.

 

 

Latem karoseria auta narażona jest na działanie szkodliwych czynników, mających wpływ trwałość powłoki lakierniczej. I trzeba pamiętać, że nie tylko zimą lakier się niszczy, latem również trzeba o niego zadbać.

 

 

Karoseria Twojego auta latem narażona jest na szereg szkodliwych czynników, nie mniej skutecznie niszczących twoje auto jak sól drogowa. Szkodliwe czynniki atmosferyczne niszczą cienką warstwę lakieru kryjącą karoserię. Wszyscy wiedzą, jak spustoszyć karoserię samochodu może zima, natomiast nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że latem również trzeba o samochód dbać. Należy pamiętać, że promienie ultrafioletowe, emitowane przez słońce mają wpływ na lakier. Pomyśl, jak bardzo zblednie bluzka zostawiona na słońcu czy druk w gazecie, tak samo błędnie lakier samochodowy. Wiele problemów stwarzają również ptasie odchody, które, nie sprzątnięte na czas, bezpowrotnie niszczą lakier. Najgroźniejsze dla lakieru jest połączenie zmiany temperatur i ptasich odchodów na karoserii. W dzień, temperatura powoduje, że lakier mięknie i się rozszerza , wówczas ptasie odchody schną na lakierze, twardnieją i mocno się przyklejają, powodując, że na powierzchni lakieru powstają mikrouszkodzenia, niewidoczne gołym okiem, ale powoduje, że lakier traci swoje właściwości ochronne.

 

 

Zabezpieczenie lakieru nie wymaga skomplikowanych zabiegów

 

Zabezpieczenie lakieru nie wymaga skomplikowanych zabiegów. Samochód należy myć i woskować, co dla wielu kierowców oznacza stratę czasu, bo przecież za chwilę znowu będzie brudne. Woskowanie zaś to czynność bardzo czasochłonna. Tymczasem, po dokładnym umyciu należy nałożyć warstwę wosku na lakierze, co stanowi najlepszą ochronę przed słońcem, wodą czy ptasimi odchodami. Dobrze nałożony wosk działa jak tarcza, odbijająca promieniowanie słoneczne, ułatwiającą spływanie wody z karoserii, do lakieru zabezpieczenie woskiem nie przylega brud. Warstwa wosku powinna być zakładana raz na dwa do czterech tygodni, aby spełniać swoją zabezpieczającą rolę. Oprócz ochrony, wosk nadaje lakierowi połysk.Nie należy za bardzo inwestować w preparaty czy mleczka, które mają pomóc odzyskać piękny kolor, bo to nic nie da. Naturalnego blaknięcia koloru nie da się odwrócić, można ten proces jedynie zahamować. Aby lakier doprowadzić do poprzedniego stanu, należy po prostu podjechać do zakładu blacharsko – lakierniczego, gdzie przy zastosowaniu specjalistycznych past i urządzeń polerskich usunie się uszkodzenia, rysy oraz przebarwienia.

 

 

Latem można bez obaw o nocne przymrozki umyć samochód

 

Latem można bez obaw o nocne przymrozki umyć samochód i oczyścić dokładnie karoserię. Swoje samochody najczęściej jednak myjemy pod domem lub na podwórku. To po prostu kwestia finansowa, chociaż oszczędności mogą zakończyć się kara finansową. Obowiązująca ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach zobowiązuje władze samorządowe do podporządkowania się jej ustaleniom. Mandaty za mycie samochodu w miejscu do tego nieprzeznaczonym mogą wynosić do 500 zł. Przepis ten dotyczy nie tylko miejsc publicznych, ale też prywatnych posesji, nie spełniających określonych warunków. Aby móc bezpiecznie myć auto na podjeździe, powinieneś mieć w podjeździe specjalny odpływ do kanalizacji miejskiej, a w żadnym wypadku nie do studzienki przeciwdeszczowej. Zawsze można skorzystać z myjni bezdotykowej, gdzie ponosząc koszt rzędu kilku złotych, zyskujesz pewność, że nie otrzymasz od straży miejskiej mandatu. Najwygodniejszym sposobem utrzymania auta w czystości jest skorzystanie z myjni automatycznych lub ręcznych, gdzie ktoś za ciebie wykona brudną i trudną robotę. Tego jednak rozwiązanie nie zaakceptuje ktoś, dla kogo mycie auta to synonim przyjemnie spędzonego popołudnia.

 

Autor artykułu:
Artykuł został przygotowany przez warsztat blacharsko-lakierniczy Auto-Serwis Wacholc w KoszalinieDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

75 − 72 =