Polki żadnej pracy się nie boją! – pierwsza kobieta na ciągniku w gminie Werony

Polki żadnej pracy się nie boją. Niedawno pisano o Polce, która rozbija się po świecie ciężarówkami, tym razem w roli głównej ciągniki rolnicze!

Polka, pierwsza kobieta w gminie Werony, która zdobyła prawo jazdy na ciągniki rolnicze. Oto jak o niej pisze ,,Confagricoltura’’ (Konfederacja Generalna Rolnictwa Włoskiego) z Werony: ,,Drobniutka i szczuplutka, zdolna i z dużym temperamentem, dotrzymała kroku swoim męskim konkurentom. Jest to pierwszy przyklad kobiety w tym regionie, która przeszła kurs, zaliczyła wszystkie egzaminy i otrzymała prawo jazdy by móc kierować traktorami i ciągnikami.

Kurs odbył się kilka dni temu w Weronie w siedzibie firmy Vigasio. 33- letnia kobieta pracuje w szkółce roślin w Weronie w dzielnicy Bassa Veronese, przeszła egzamin teoretyczny bez żadnych trudności oraz egzamin praktyczny jak cofanie, jazda z przyczepą i różnymi obciążeniami, parking, garazowanie…. Na kursie było przeszkolonych 12 osób, w tym tylko 1 kobieta.

Davide Beretta, szef sektoru bezpieczeństwa Confagricoltora w Weronie podszedł bardzo optymistycznie do kobiecej kandydatury dla tak męskiego zawodu i pod wrażeniem stwierdził, że kandydatka dała sobie świetnie radę, a także widział w jej oczach entuzjazm oraz ogromny zapał i chęć do podejmowania nowych wyzwań. Kurs zapewnia pracownikom podstawową wiedzę na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w prawodawstwie europejskim, i większego postrzegania ryzyka w pracy. Ponadto kwalifikuje osoby do korzystania z ciągników rolniczych lub leśnych.

Korespondencja: Aneta Malinowska, autorka strony Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *