Manicure dla zapracowanych, czyli jak najdłużej cieszyć się pięknymi paznokciami?

Natłok codziennych obowiązków sprawia, że współczesna kobieta ma bardzo mało czasu na zabiegi upiększające, takie jak na przykład malowanie paznokci. Pomimo braku czasu chcemy, żeby nasze paznokcie wyglądały na zadbane.

 

Eleganckie paznokcie dodają nam pewności siebie. Często są one wręcz koniecznością. Kobiety, które pracują w zawodach wymagających kontaktów z ludźmi nie mogą pozwolić sobie na zaniedbane dłonie. Czy istnieją sprawdzone sposoby, żeby cieszyć się efektownymi paznokciami przy minimalnym nakładzie czasu? Okazuje się, że nie jest to wcale takie trudne.

 

Błędy w manicure przyczyną złej trwałości lakieru

 

Tradycyjny manicure nie cieszy się dobrymi opiniami wśród osób zapracowanych. Poświęcanie na malowanie paznokci godziny kilka razy w ciągu tygodnia jest dla większości współczesnych kobiet nie do przyjęcia. W takim wypadku warto sięgnąć po emalie charakteryzujące się dobrą trwałością. Ważne jest także umiejętne wykonanie manicure. Niekiedy zdarza się, że pomimo wykorzystania produktów bardzo dobrej jakości, paznokcie po kilku godzinach zaczynają wyglądać źle. Może to oznaczać, że popełniłyśmy błędy przy aplikacji lakieru. Powodem słabej trwałości jest czasem jednorazowe nałożenie zbyt dużej ilości produktu. Za duża porcja lakieru może być przyczyną powstawania nieestetycznych pęcherzyków powietrza.

 

Kolejną przyczyną tego, że nasz lakier zaczyna szybko się kruszyć czy odpryskiwać jest rezygnacja z użycia bazy. Nie warto zapominać o tym produkcie, ponieważ ma on duży wpływ na wygląd naszych paznokci, a także trwałość lakieru. Innym błędem jest zapominanie o odtłuszczeniu płytki przed rozpoczęciem malowania paznokci. Jeżeli zapomnimy o jej odpowiednim przygotowaniu, istnieją duże szanse, że bardzo szybko zauważymy uszkodzenia struktury lakieru.

 

Jakie lakiery kupować?

 

Jeżeli nie chcemy malować paznokci kilka razy w tygodniu, powinnyśmy postarać się o zakup lakierów charakteryzujących się dobrą trwałością. Wbrew pozorom nie jest to zadanie proste. Cena nie zawsze jest wyznacznikiem jakości. Musimy liczyć się z tym, że trwałość nawet bardzo kosztownych lakierów nie będzie dla nas zadowalająca. Z drugiej strony na rynku nie brakuje tanich produktów, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających konsumentek. Jednym ze sposobów na znalezienie idealnego lakieru jest metoda prób i błędów. Taki pomysł jest jednak bardzo kosztowny. Być może warto jest poszukać lakierów do paznokci w wersji miniaturowej. Współcześnie coraz więcej firm kosmetycznych ma w swoich ofertach tego typu produkty. Możemy również udać się do manicurzystki i sprawdzić jakich lakierów używają profesjonaliści. Będą one droższe od wielu drogeryjnych emalii, ale prawdopodobnie nie będziemy mieć zastrzeżeń co do ich jakości.

Manicure o przedłużonej trwałości

 

W sytuacji, kiedy przetestowałyśmy już wiele lakierów i wciąż nie jesteśmy zadowolone z otrzymanych efektów, być może warto zastanowić się nad trwałym manicure. Wśród kobiet, które cenią swój czas dużym powodzeniem cieszą się:

 

  • manicure hybrydowy,
  • manicure tytanowy,
  • manicure akrylowy.

Do wykonania pierwszego potrzebne są specjalne lakiery hybrydowe (są one połączeniem tradycyjnej emalii i żelu do manicure), baza, preparat utwardzający, a także lampa UV. Sam zabieg jest bardzo prosty. Rozpoczyna się on od delikatnego zmatowienia płytki paznokcia. Kiedy jest ona gotowa, rozpoczynamy nakładanie cienkiej warstwy bazy przeznaczonej specjalnie do manicure hybrydowego. Bazę utwardzamy przy pomocy lampy UV. Następnie przechodzimy do aplikowania właściwego koloru. Po nałożeniu cienkiej warstwy lakieru hybrydowego utwardzamy go w lampie. Jeżeli kolor nie jest jeszcze odpowiednio nasycony, możemy nałożyć kolejną warstwę. Ostatnim etapem manicure hybrydowego jest aplikacja preparatu nawierzchniowego, a następnie ponowne utwardzenie go pod lampą.

 

Manicure tytanowy z kolei przypadnie do gustu kobietom, które nie chcą korzystać z lampy UV. Ten zabieg daje równie trwałe efekty, a zdaniem wielu osób jest bezpieczniejszy od manicure hybrydowego. Rozpoczynamy go od nałożenia na płytkę paznokcia specjalnej bazy. Następnie paznokieć moczymy w pojemniczku zawierający proszek barwiący, w którego składzie znajduje się między innymi tlenek tytanu. Tyle wystarczy, żeby paznokcie nabrały pożądanego koloru. Ostatnim etapem jest ich oczyszczenie i pomalowanie preparatem utwardzający, Szacuje się, że manicure tytanowy jest w stanie utrzymać się na paznokciach nawet ponad trzy tygodnie.

 

Zarówno manicure tytanowy, jak i hybrydowy można zrobić w salonie, jak i w zaciszu własnego domu. Samodzielnie wykonanie manicure wymaga od nas zakupu określonych produktów, ostatecznie jest jednak znacznie tańsze.

 

Rozwiązaniem dla kobiet, którym zależy na trwałości, a jednocześnie pragnących poprawić kształt swoich paznokci jest manicure akrylowy. Umiejętna aplikacja akrylowej masy jest w stanie odmienić nasze paznokcie nie do poznania. Należy mieć jednak świadomość, że ten rodzaj manicure nie nadaje się do regularnego stosowania, gdyż w dłuższej perspektywie czasu bardzo osłabia paznokcie.

 

 

 

Artykuł przy współpracy z marką Evonails, która oferuje lakiery Gellack UV Pro dostępne w wielu kolorach.

 

 

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 32 = 36