Monza, Piza, Perugia, Rzym: spotkania z literaturą Jane Austin

Z okazji dusetnej rocznicy śmierci uwielbianej na całym świecie angieskiej powieściopisarki, Jane Austin, w najbliższych miesiącach na jej wielbicielki czekają ciekawe wydarzenia:

W weekend 30 września – 1 października Villa Reale w Monzy (Lombardia) zaprasza na spotkanie z bohaterami powieści Jane Austin.

W dwudniowym programie przewidziane są dyskusje i lektury prowadzone przez badaczki literatury angielskiej i pisarki. „Un weekend con Jane Austen” organizuje stowarzyszenie Jane Austen Society of Italy (JASIT),  (www.jasit.it).

Również w  Pizie, w sobotę 30 września stowarzyszenie JASIT organizuje spotkanie z cyklu Jane Austen Grand Tour, pod tytułem „Orgoglio e pregiudizio a Pisa”. Wydarzenie będzie miało miejsce w siedzibie Gipsoteca di Arte Antica dell’Università di Pisa. Program na stronie: www.jasit.it/jane-austen-grand-tour-orgoglio-pregiudizio-pisa/#more-7342

Następnie 28 października w Perugii spotkanie zadedykowane powieści Lady Susan, a w listopadzie w Rzymie spotkanie z bohaterami powieści Mansfield Park.

Więcej informacji na stronie: www.facebook.com/JasitJaneAustenSocietyOfItaly/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *