Ćwiczenia na świeżym powietrzu? Same zalety!

Owszem, wakacje się skończyły. Poleżało się na plaży, coś pozwiedzało… i …patrząc na inne ciała na plaży, człowiek myśli “ja też”. Ja też chcę błysnąć zgrabnymi pośladkami i udami. Nie w tym sezonie? To w następnym! Przecież do następnego lata jest dość czasu!

 

Ok. Ok. Ok. Wakacje się skończyły. Czas wracać do codziennych zmagań z rzeczywistością. Jednak, jak tak sobie miniony czas wspomina, to te zgrabne pośladki i wymodelowane uda na plaży to jednak za rok byłyby całkiem, całkiem na miejscu. Może być w przyszłym sezonie, czemu nie? Tylko zacząć i trwać w uporze i zacięciu, to wyzwanie!

 

 

Owszem, kluby fitness działają, można iść i ćwiczyć w grupie, zawsze to raźniej, ale można też wyrobić w sobie nawyk ćwiczeń porannych czy wieczornych, na świeżym powietrzu, które można wykonać w parku czy w lesie, ale też zabrać ze sobą nad morze.

 

 

Na świeżym powietrzu można ćwiczyć przez cały rok

 

Każda pora roku ma swoje wady i zalety, każda ma swoich zagorzałych wielbicieli i wiecznych malkontentów. Bez względu jednak na aurę za oknem warto wyjść na zewnątrz i poćwiczyć, nie tyle dla jędrnej pupy, ile dla zdrowia. Ćwiczenia na świeżym powietrzu dają organizmowi ogromną dawkę energii, działają rewitalizująco na ciało i umysł. Zmniejszają negatywne odczucia, takie jak gniew, depresja czy stres. Jako, że ludzkiej naturze leży lenistwo, to wszelkie nawyki dotyczące aktywności ruchowej trudno sobie wypracować. Motywacja, silna na początku, często rozmywa się bez śladu. Ćwiczenia na wolnym powietrzu zwiększają podobno motywację, ale też pozwalają uzupełnić zapasy witaminy D3, niezbędnej dla naszych kości i prawidłowego funkcjonowania metabolizmu. Przebywanie na świeżym powietrzu wzmacnia układ odpornościowy, podnosi poziom endorfin i pomaga zwalczyć bezsenność.

 

 

Ćwiczenia na świeżym powietrzu są tańsze niż karnet do klubu fitness

 

Zawsze można korzystać z karty klienta w klubie fitness, natomiast ćwiczenia na świeżym powietrzu są znacznie tańsze niż karnet z klubu. Kosztują cię tyle, ile dobre obuwie, krem z filtrem czy odpowiedni sprzęt. Coraz częściej, nawet między osiedlowymi blokami, można znaleźć siłownie na powietrzu, z których śmiało możesz skorzystać. Jednak nawet bez takiego sprzętu możesz spacerować, skakać, ćwiczyć przysiady a nawet stepy na ławce czy schodach. Ograniczają cię tylko twoje chęci i zapał. Codzienny trening zaś to świetna alternatywa dla kanapy.

 

 

Proste i skuteczne – przysiady

 

Przysiady, to proste i skuteczne ćwiczenia, wzmacniające i modelujące mięśnie ud i pośladków. Imitują ruchy życia codziennego, czyli kucanie i siadania, angażując wiele grup mięśniowych. Warto wykonywać przysiady ze sztangą, aczkolwiek w plener trudno ze sobą sztangę nosić. Regularne przysiady pozwalają wymodelować pośladki i uda, wzmacniają mięśnie odpowiedzialne za zginanie i prostowanie stawu kolanowego oraz biodrowego. Rozwijają poczucie równowagi i elastyczność ciała, angażując 250 mięśni. Zła wiadomość to taka, że dla zadowalających efektów trzeba zrobić około 100 przysiadów dziennie, ale zawsze można zacząć od mniejszej ilości, zwiększając liczbę powtórzeń. Jeśli twój organizm przyzwyczai się do wysiłku, dlatego należy go zwiększać systematycznie. Możesz wykonywać przysiady z wyskokiem, sztangą, ciężarkami lub piłką nad głową.

 

Jak możesz ćwiczyć w parku lub nad morzem

 

Oprócz przysiadów, możesz wykorzystać w terenie inne ćwiczenia. Zabierz ze sobą kocyk i wodę i do dzieła. Świetne ćwiczenie na zmarszczki szyi: usiądź po turecku, wyprostuj plecy, wyciągnij głowę jak najwyżej. Połóż dłoń na głowie i przekręcając głowę raz w prawo, raz w lewo po osiem razy. Aby wzmocnić plecy i wypracować płaski brzuch, usiądź w lekkim rozkroku, ze stopami ustawionymi na szerokość ramion. Oprzyj dłonie na kolanach i wyprostuj plecy. Napnij wszystkie mięśnie i jednocześnie podnieś stopy z ziemi przy wyprostowanych plecach. Zrób osiem powtórzeń. Biodra możesz wysmuklić, wykonując proste ćwiczenie. Połóż się na plecach, zegnij nogi w kolanach, skręcając biodra, ułóż nogi po lewej stronie, dłonie spleć za głową. Zgięte nogi powoli przekładaj na drugą stronę. Równocześnie głowę przechył na prawą stronę. Oddychaj głęboko i powoli zmieniaj stronę.

 

 

Ćwiczenia na wolnym powietrzu pozwalają się odstresować. Naładować baterie ale też wysmuklą sylwetkę, pozwalają pozbyć się zbędnych kilogramów. Nie ma się czego wstydzić, kocyk pod pachę, wodę pod drugą i biegiem na ćwiczenia.

 

 

 

Autor artykułu:
Artykuł przygotował ośrodek z drewnianymi domkami letniskowymi – Lazurowy Brzeg w MielenkuDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *