Który naród jest leniwszy: Włosi czy Polacy prowadzą bardziej siedzący tryb życia?

Uniwersytet w Stanford przeanalizował „lenistwo” 111 narodów świata, na podstawie liczby kroków przemierzanych codziennie przez użytkowników smartphonów. Badania przeprowadzono na ponad 700 tys. użytkownkach.

Okazuje się, że najczęściej pieszo przemieszczają się kobiety, mężczyźni są znacznie leniwsi. Ponadto, badacze ustalili, że liczba parków i stref zarezerwowanych dla ruchu pieszego, oraz bezpiecznych chodników i przejść dla pieszych w aglomeracjach miejskich ma znaczący wpływ na przyzwyczajenia mieszkańców. Tymczasem czynniki takie jak bogactwo, warunki klimatyczne czy położenie geograficzne nie miały większego wpływu na wyniki badań.

Prymat wśród narodów, które najwięcej chodzą pieszo należy do Hong Kongu (średnio ponad 6880 kroków dziennie), na drugim miejscu są Chiny (6189 kroków dziennie) a na trzecim Ukraina (6107 kroków dziennie).

W pierwszej dziesiątce znalazły się również kraje: Japonia, Rosja, Hiszpania, Szwecja, Korea Południowa, Singapur i Szwajcaria. A Polska i Włochy? W sumie mają zbliżone wyniki.

Włochy zajęły 13 miejsce (5296 kroków dziennie), tymczasem Polacy pokonują średnio 5249 kroków dziennie i uplasowują się na nieco niższej 17 pozycji.

 

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *