Na jakie przestępstwa narażeni są najczęściej mieszkańcy włoskich miast

Według danych opublikowanych przez włoski Departament Bezpieczeństwa MSW, co godzinę we Włoszech dochodzi do 284 przestępstw. W 2016 roku liczba poważnych przestępstw spadła o 7,4%.

Najwięcej przestępstw w stosunku do liczby mieszkańców zgłaszanych jest w Mediolanie, Rimini, Bolonii, Turynie i Prato.

Popatrzmy więc jakie są najczęściej popełniane typy przestępstw w różnych miastach Włoch:

Zabójstwa dominują na południu, w Nuoro na Sardynii, oraz w Vibo Valentia i Crotone (Calabria). Najmniej zabójstw dochodzi w miastach Biella (Piemonte), oraz w Fermo i Pesaro Urbino (Marche).

Kradzieże zgłaszane są najczęściej w północnoch-środkowych Włoszech, w Rimini (Emilia Romagna), Mediolanie (Lombardia) i Bolonii (Emilia Romagna). Najrzadziej dochodzi do kradzieży w miastach Potenza (Basilicata), Sondrio (Lombardia) i w Oristano (Sardegna).

Rozboje to przestępstwa, z którymi najwięcej problemów mają prowincje Napoli (Campania), Milano (Lombardia), Caserta (Campania). Natomiast stosunkowo rzadko dochodzi do rozbojów w Belluno (Veneto), Gorizia (Friuli-Venezia Giulia), Rieti (Lazio).

Oszustwa (w tym oszustwa internetowe) to specjalność przestępców w Trieste (Friuli-Venezia Giulia), a także Savona i Imperia  (Liguria). Najmniej narażeni na oszustwa są mieszkańcy prowincji Monza Bianza (Lombardia), Barletta-Andria-Trani (Puglia) i Fermo (Marche).

Poniżej komentarze mediów z niektórych włoskich regionów:

CAMPANIA

.

.
EMILIA ROMAGNA

.

.

TOSCANA

.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

90 − 80 =