Październikowe sycylijskie Sagry – Festiwale Smaku

Sycylijskie Festiwale Smaku, czyli tzw. Sagre Siciliane są inspirującymi spotkaniami enogastronomicznymi, szczególnie jeśli mamy do czynienia z Festiwalami dotyczącymi Produktów Regionalnych.

Poniżej znajdziecie kalendarz październikowych sycylijskich Festiwali Smaku. Nie straćcie okazji, jeżeli jesteście w okolicy, aby w nich uczestniczyć, znajdzie się tutaj dla każdego coś dobrego, zarówno do jedzenia jak i do picia. Nie martwcie się – najecie i napijecie się do oporu. Corocznie jest organizowana ogromna ilość takich spotkań przez Gminy, Urzędy Miast, Proloco – włoska organizacja zajmująca się promocją danego regionu jak i poprzez najróżniejsze Zrzeszenia i Organizacje lokalne. W ten sposób doskonale waloryzuje się i rozpowszechnia Sycylijskie Produkty Regionalne takie jak: pomarańcze, szparagi, kapary, karczochy, cebulę, fasolę, opuncje, truskawki, grzyby, soczewicę, migdały, owoce nespole – tłumaczenie na polski miszpelnik, orzechy laskowe, ziemniaki, paprykę, brzoskwinie, pistacje, gruszki, pomidory są głównym bohaterem festiwali, oliwa, winogrona, wino i nawet mamy Festiwal biblijnej manny i sycylijskich trufli.

Poza tym, wzdłuż wybrzeża nie brakuje Rybnych Festiwali: miecznika, suszonego dorsza, tuńczyka, nie zapominając o ośmiornicach, mątwach, małżach i pesce azzurro – znalezione tłumaczenie tuńczykowate nie oddaje dobrze włoskiego znaczenia, trzeba podkreślić, że określenie pesce azzurro nie jest określeniem naukowym, lecz włoskim określeniem handlowym.

W środku Wyspy organizowane są Festiwale Smaku czarnej świni, dzika, i sycylijskiej kiełbasy. Oprócz tego miodu, mostarda – sycylijskiej musztardy z winogron, pane cunzato – czyli w wolnym tłumaczeniu – przyprawiony chleb, sycylijskie arancini, cassatelle to oczywistość.

źródło: Sycylia bocznymi drogami
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *